Zastavili “nezastaviteľnú” Barcelony: Pozrite, ktoré tímy jej najčastejšie berú body!

Nech sa postaví Barcelony do cesty v La Lige ktokoľvek, musí počítať s prehrou. Barcelona je totižto v ostatných rokoch (možno až na zápasy na pôde Realu) vždy favoritom, a to právom. Veď aktuálne smeruje za štvrtým titulom behom posledných piatich sezón. Ktoré tímy jej ale cestu za slávou najviac znepríjemňujú? Možno ostanete prekvapení!
Zobral som do úvahy všetky ligové zápasy Barcelony od sezóny 2014/15. Tých je k dnešnému dňu (k 7.3.2019) presne 172. Až v 127 prípadoch, čo je 74%, vyhrala. Čo ale zvyšných 45 duelov? Kto jej najviac krát vzal body? No, Real Madrid ani jeho mestský rival Atlético to veru nie sú. Prvý menovaný to dokázal štyrikrát, druhý trikrát. Sú tu ale dva kluby, ktoré to dokázali až päťkrát! Sú to Valencia a Celta Vigo. Nutno dodať, že práve Celta Vigo, ktorá aktuálne len bojuje o záchranu, je vôbec najväčším expertom na Messiho a spol. Od sezóny 2014/15 totižto z deviatich duelov trikrát vyhrala, dvakrát remizovala a prehrala len v štyroch prípadoch. Najbližšie sa spolu stretnú v 36. kole, ktoré je na programe počas víkendu 11./12. mája 2019. Celkovo dokázalo v sledovanom období získať proti Kataláncom aspoň bod 18 rôznych španielskych tímov.

Zoznam všetkých tímov, ktoré vrámci La Ligy vzali Barcelone od sezóny 2014/15 body:Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.


Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *