Virgil van Dijk otvorene: Kto by mal získať tentokrát Ballon d´Or?

Až ako 23-ročný sa po prvýkrát dostal do holandskej nominácie, veľa za svoju toho nenahral ani na mládežníckej úrovni. Z Groningenu šiel do Celticu, ešte ako 25-ročný bol v Southamptone. Toto skutočne nevyzeralo na príbeh niekoho, kto môže čoskoro získať Ballon d´Or či inú celosvetovo významnú cenu. Futbal je však v tomto úžasný.

O niekoho sa v pätnástich trhajú akadémie všetkých veľkoklubov sveta, za niekoho sa v osemnástke utrácajú desiatky miliónov a niekto dozrieva až vo vyššom veku. Virgil van Dijk je najlepším príkladom pre tých, ktorí si myslia, že ak neboli ako dvadsaťročný v centre diania, naveky budú len priemernými. Opak je pravdou.

Teraz je holandský stopér Liverpoolu jeden z najväčších favoritov napríklad aj na zisk Ballon d´Or. Triumf v LM tieto šance jedine zvýšil. Niet sa tak prečo čudovať, že novinári sa ho na to po finále spýtali. „Messi je najlepší hráč na svete. Tú cenu by mal podľa mňa dostať on. Ani semifinálový dvojzápas na tom nič nezmenil. Ale ak by mi ho náhodou chceli udeliť, tak by som ju prijal,“ povedal s úsmevom van Dijk.Práve oni dvaja sú dvomi hlavnými adeptami, a keďže tento rok nie sú MS ani EURO, ale “len” Copa América, žiaden Európan už nemôže prikloniť misky váh na svoju stranu. Možno teda bude záležať na prípadnom úspechu Argentíny na juhoamerickom šampionáte, možno hlasujúcich toto podujatie neovplyvní. Kaďopádne, Ronaldo tento rok nárok na Ballon d´Or nemá, podobne tak Neymar, Griezmann či obhajca Modrič. Istú šancu by mohol mať okrem van DIjka a Messiho zrejme len Mané alebo Mbappé, ani Salah, Sterling alebo Hazard až tak vysoko nedôjdu.


Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.


Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *