TOP20 supertalentov svetového futbalu z roku 2008: Čo sa s nimi stalo?

Momentálne sa nám rok 2018 chýli ku svojmu koncu. Dvadsať veľkých talentov svetového futbalu podľa odborníkov z roku 2008 má dnes cca 28-30 rokov, Koľko z nich očakávania naplnilo a kto sa naopak zo scény vytratil? Pozrime sa na to.

Množstvo futbalových portálov i odborníkov sa neraz venuje mladým talentom. Veď prečo aj nie, keď práve oni sú budúcnosťou futbalu a žhavým artiklom pre všetky veľké kluby. My sa teraz pozrieme na to, ako dopadlo 20 TOP hráčov do 20 rokov podľa odborníkov spred desaťročia.

Na úvod teda tí, ktorí svoj potenciál naozaj pretavili do skvelých výkonov. Určite sem možno zaradiť mená ako Sergio Agüero, Éver Banega, Karim Benzema, Toni Kroos, Lucas Leiva, Gerard Piqué či Ivan Rakitič. V nich sa skutočne odborníci nezmýlili a dodnes patria medzi opory veľkoklubov i reprezentácii. Teda až na Benzemu, ktorý kvôli nezhodám už pár rokov za Francúzsko nenastúpil.

Ďalšou kategóriou sú tí, o ktorých ste určite počuli, no nedosiahli level vyššie menovanej pätice. Zo spomínaného 20-členného zoznamu sem možno zaradiť niekdajší supertalent Arsenalu Thea Walcotta, Brazílčana Pata v súčasnosti hrajúceho v Číne, barcelonský supertalent Bajana Krkiča, Denilsona, Franca Di Santa, Lorenza De Silvestriho či Stavana Jovetiča.

Horšie ale dopadli ďalší hráči:

  • Brazílsky stopér Breno Borges prišiel ako 19-ročný do Bayernu, bol aj na hosťovaní v Norimberku, no kariéru mu spackal pobyt vo väzení. Následne sa vrátil do domov, no veľa vody už nenamútil.
  • Nigérijský útočník Macauley Chrisantus ako 18-ročný bol v Hamburgu, postupne však prestriedal druhú španielsku ligu, krátko bol aj v Grécku či Turecku, dnes hrá za HJK Helsinky.
  • Brazílsky záložník Lulinha bol v roku 2008 veľkou nádejou Corinthians, dodnes sa však z Brazílie až na krátke pobyty v Kórei a Spojenyých arabských emirátoch nedostal, pričom strieda jeden klub za druhým
  • Adel Taarabt bol nádejou pre Tottenham, ktorý ho získal v roku 2007. Marocký ofenzivny univerzál sa však v Londýne neuchytil a následne hral druhú ligu za Q.P. Rangers či Fulham, krátko a neśupeŠne pôsobil v Benfice, dnes hosťuje v Genoi

Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *