TOP 10 udalostí, ktoré otriasli v roku 2018 svetom futbalu!

Rok 2018 je za nami. V živote každého z nás sa niečo udialo, vo svete sa udialo množstvo udalostí, a pochopiteľne aj vo svete futbalu. Čo nám priniesol? Svetový šampionát v Rusku, mnoho veľkých odchodov do dôchodku či prestupov, veľké triumfy i pády. Ktoré boli tie TOP?Návrat Francúzska na futbalový trón

Po druhýkrát v histórii sa stali majstrami sveta Francúzi. Po tom, ako v troku 1998 vo finále zdolali Brazíliu, tentokrát v divokej prestrelke porazili Chorvátsko 4:2. Pre Chorvátov to bola prvá finálová účasť vôbec, na bronz zase premiérovo dosiahli Belgičania.

Koniec nadvlády dua Ronaldo-Messi

Diskutablná téma, ktorá priniesla priam milióny komentárov, argumentov a protiargumentov. Koniec koncov, rok 2018 bol rokom Modriča. 33-ročný Chorvát získal s Realom triumf v Lige majstrov, s reprezentáciou striebro na MS, stal sa hráčom šampionátu, no aj držiteľom ocenení Ballon d´Or či hráč roka podľa UEFA:

Prestup Ronalda

5-násobny držiteľ Ballon d´Or po tretíkrát v kariére zmenil dres. Stal sa prvým tridsiatnikom, za ktorého niekto zaplatil 100M eur. Už po triumfe v Lige majstrov čo-to naznačil, no jeho odchod z Realu bol neprevdepodobný a pre mnohých priam nepredstaviteľný. Ale… Stalo sa! V súčasnosti ikona svetového futbalu oblieka dres Juventusu a opäť je lídrom a mužom, ktorý prepisuje dejiny.

Prestup Buffona

Hoci prestúpil ako voľný hráč, a teda zadarmo, bola to veľká bomba. Po sedemnástich rokoch legenda talianskeho futbalu opustila Juventus a napriek avizovanému a očakávanému koncu kariéry zamieril do bohatého PSG, kde sníva o splnení sna – zisku trofeje pre víťaza Ligy majstrov.

Prestup Iniestu

A do tretice prestup, aj v tomto prípade zadarmo. Ako 12-ročný chlapec prišiel Andrés Iniesta do La Masie a časom sa stal z neho najlepší záložík planéty. Po neuveriteľných 23 rokoch dal ale srdcervúcim spôsobom Barcelone zbohom. Aktuálne oblieka dres japonského Kobe.

toto nepotrebuje komentár

Uverejnil používateľ Futbalinak.sk Pondelok 31. decembra 2018

Ďalší vyhadzov José Mourinha

Uznávaný a podľa mnohých najlepší tréner uplynulého desaťročia akosi stráca dych. Rok 2018 mu absolútne nevyšiel, veď na jar namiesto boja o titul ledva udržal s Manchestrom United druhú priečku v Premier League. A výkony? Tie boli zlé. No jeseň bola ešte o poznanie horšia, vôbec najhorší svtup United do sezóny v ére Premier League a priam nepozerateľná hra vyústili do “zlatého padáku”. Pred Vianocami 2015 ho dostal v Chelsea, teraz v Manchestri.

Zlatý hattrick Realu Madrid

V La Lige nijak extrémne oslnivý a v tieni Barcelony, no v Lige majstrov nezastaviteľný. Real Madrid sa stal po viac ako štyroch desaťročiach prvým klubom, ktorý vyhral Ligu majstrov trikrát v rade. A to mu tentokrát neprial ani žreb, veď postupne musel vyradiť PSG, Bayern, Juventus a vo finále udolať aj vďaka Kariusovym hrúbkam Liverpool. Zidane dokázal ako manažér behom 29 mesiacov priam nemožné a následne v klube skončil!

Salahov odchod z finále Ligy majstrov

Dohady, hanlivé narážky na Ramosa a opäť ďalšie dohady a nekonečné diskusie. Možno viac ako o Kariusovych hrúbkach a triumfe Realu sa diskutovalo o tragickom konci životnej sezóny Salaha. Ten tiahol Liverpool celú sezónu a triumf v Lige majstrov by mu možno prihral do rúk aj Ballon d´Or. Liverpool možno mohol vyhrať, no ešte v úvodnom dejstve za stavu 0:0, keď boli The Reds lepším tímom, prišiel okamih, ktorý dojal fanúšikov na celom svete. Po nevinnom súboji Ramosa so Salahom musel Egypťan pre zranenie ramena opustiť v slzách ihrisko. Napokon takmer nestihol ani svetový šampionát.

Trnavská futbalová rozprávka

Po 45 rokoch sa trnavský fanúšik dočkal titulu. Dožil sa ho aj na Vianoce zosnulý Jozef Adamec. Ba čo viac, Trnava sa síce “prepadla” z predkola Ligy majstrov do predkola Európskej ligy, no v nej dokázala to, čo žiaden náš klub. Postúpila do hlavnej fázy a získala v nej skalp Fenerbahce i Anderlechtu. Do jarnej fázy śice nepostúpila, no sedem bodov a dobré výkony ostanú v pamäti fanúšikov ešte dlho.

Vladimír Weiss ml. a jeho odchod z repre

Nový tréner naěj repre Pavel Hapal nechal Weissa sedieť na lavičke v dueli proti Ukrajine a následne aj proti Čechom. To 29-ročného hráča natoľko rozzúrilo, že po poslednom striedaní opustil cca 15 minút pred koncom duelu lavičku bez toho, aby sa vôbec niečo unúval oznámiť Hapalovi či komukoľvek z vedenia. Následne oznámil, že v repre končí minimálne dovtedy, kým ju bude český tréner viesť. Paradoxom je, že samotný Weiss mal čo-to dočinenia aj z rezignáciou Jána Kozáka, keď patril medzi tých, ktorí počas sústredenia ponocovali v bare.Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *