Tabuľka 10-ročia v Premier League: Ktorému tímu sa najviac darilo v rokoch 2010-2019?

Ostatné roky sa na Britských ostrovoch stali obdobím, keď sa tzv. Veľká štvorka zmenila na tzv. Veľkú šestku. Ku kvartetu Arsenal, Manchester United, Chelsea a Liverpool FC sa výkonnostne pridali, ba neraz aj predčili Manchester City a Tottenham. Práve posledné dva menované celky ako jediné ukončili každý z ostatných štyroch ročníkov Premier League v TOP4…
Ostatné desaťročie prinieslo aj senzačný titul Leicestru, ktorý je len jedným zo štyroch klubov, ktoré sa z neho v rokoch 2010-2019 radovali. Štyrikrát ovládol Premier League Manchester City, trikrát Chelsea, dvakrát Manchester United a raz spomínaný Leicester.

Práve Citizens sú práve aj najúspešnejším tímom z hľadiska bodov, samozrejme hovorí stále o uplynulých desiatich sezónach. Počas tohto obdobia sa medzi anglickou elitou predstavilo 36 klubov, ktoré celkovo získali 10 451 bodov. Teoreticky, ak by nejaký tím vyhral všetkých 380 zápasov, dosiahol by na métu 1140 bodov. Aj z tohto pohľadu treba uznať, že zisk ManCity (812 bodov; t.j. 71% z maximálneho zisku) je veľmi slušný výsledok. Bilancia za toto obdobie je v jeho prípade 247-71-62.

Z veľkým odstupom je na druhom mieste napriek niekoľkým nie práve vydareným sezónam ManUtd. V tesnom závese za ním s pomyslenou bronzovou medailou je Chelsea, minimálny rozdiel je aj medzi severolondýnskymi rivalmi Arsenalom a Tottenhamom. Úradujúci vicemajster z Liverpoolu je až tým šiestym. V “území nikoho” sa nachádza Everton, v TOP10 sú aj Stoke City, West Ham a Newcastle.


CELKOVÉ PORADIE ZA SLEDOVANÉ OBDOBIEZdroj: Tranfermarkt | Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *