Srdciar, fenomén, búrlivák: Čo všetko sa ukrýva v neskutočnom Sergiovi Ramosovi?

Neexistuje futbalový fanúšik, ktorý by nepoznal španielskeho stopéra Sergia Ramosa. Čo vás napadne ako prvé, ak sa vysloví jeho meno? Možno je to Real Madrid, možno vás napadnú fauly a žlté či červené karty, možno niečo iné. V každom pripade sa ale prakticky nedá pochybovať o tom, že práve on je najlepším stopérom druhého desaťročia tohto storočia.

Prvé futbalové kroky Sergio Ramos urobil v FC Seville v roku 1996 ako 10-ročný. Prešiel si mládežníckymi kategóriami, prešiel si rezervou Seviily a nahliadol aj do jej prvého tímu. Práve vďaka tomu si mladého nekompromisného obrancu všimli v najväčšom klube sveta. Do Realu napokon prestúpil ešte pred koncom letného prestupového obdobia v roku 2005, keď mal len 19 rokov. V predošlej sezóne debutoval na seniorskej úrovni ešte pred dovŕšením 18. narodenín, keď 1.2.2004 nastúpil v 64. minúte namiesto Francisca Gallarda.

Len málokto tomu veril, no Sergio Ramos si už v úvodnej sezóne pripísal na konto viac než štyritísíc minút v drese madridského giganta. V 46 dueloch dal 6 gólov, no bol hneď štyrikrát vylúčený! Mladého búrliváka bolo treba krotiť, pretože podobné problémy by mu pochopiteľne mohli pribrzdiť jeho nádejne sa rozbiehajúcu kariéru. Kariéru, ktorá sa zmenila na legendárnu jazdu.

Sergio Ramos sa stal po boku Puyola, Iniestu, Xaviho, Xabi Alonsa, Casillasa a ďalších legiend majstrom sveta a 2-násobným majstrom Európy. Jeho hviezda ale naplno žiarila aj v Madride. S Realom Madrid vyhral všetko, čo sa vyhrať vôbec dalo. Do dejín sa ale Ramos nepochybne zapíše ako kapitán klubu, ktorý vyhral v rokoch 2014-2018 štyrikrát Ligu majstrov. Uvidíme, či sa toto číslo ešte zvýši. Okrem toho klub spoločne s ním vyhral 4-krát aj La Ligu a MS klubov, z trofeje sa tešil aj v Copa del Rey či španielskom a európskom superpohári. Aké rekordy ale Sergio Ramos ešte drží? Dodnes je jediným obrancom, ktorý strelil gól vo dvoch finalových dueloch Ligy majstrov. Čo sa týka jeho gólových hlavičiek, tie sú priam legendárne. V kariére zaznamenal na stopéra neskutočných sto gólov, väčšinu z nich práve hlavou. Jednou z pamätných bola tá, ktorá presunula finále LM proti Atléticu do predĺženia. Ramos ale nie je len tým srdciarom a neomylným vodcom. Mnohým sa vryl do pamäti jeho zákrok (nepotrestaný, možno neúmyselný?) na Salaha vo finále LM 2017/18. Taktiež jeho 24 červených kariet, ktoré stihol v kariére pozbierať. Podobne tak aj viac než 200 žltých kariet naprieč všetkými súťažami. Nik v histórii La Ligy nedostal viac žltých ani červených kariet ako on. Vo všetkych smeroch fenomenálny, španielsky stopér sa dostal už 9-krát do ideálnej zostavy sezóny podľa UEFA i podľa FIFA. Nie nadarmo sa o ňom hovorí ako o jednom z najlepších (aj nie o tom naj) obrancov histórie…

Páčil sa vám článok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.


Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *