Spurs stále čakajú: Ktoré “veľké” meno sa stane prvou posilou po dlhých 17 mesiacoch?

Tottenham dokázal aj bez veľkých posíl ukončiť štyrikrát v rade sezónu v TOP4 vrámci Premier League. V tej uplynulej dokonca konečne jeho futbalisti dali o sebe poriadne počuť aj na európskej scéne, keď sa vďaka nezlomnosti dostali až do samotného finále najprestížnejšej klubovej súťaže. A to ako jediný klub nezískali ani jedinú posilu. Lepšie povedané, od augusta 2017 ako jediný prestúpil do Tottenhamu v PSG nechcený Lucas Moura.
Niet sa prečo čudovať, že Spurs teraz plánujú získať nejaké nové tváre, ktoré by zvýšili konkurenciu v zostave, resp. by ju posilnili. Anglické médiá informovali, že vedenie ale poskytne (na súčasné pomery) asi len 70 mlliónov eur. Plus samozrejme to, čo zinkasuje klub za odchody. Tottenham ale zrejme opustí len Vorm a Llorente zadarmo, o ostatných menách sa len diskutuje. O Trippiera je vraj záujem v Juventuse, nejasná je aj budúcnosť hráčov, akými sú Rose, Alderweireld, Aurier  a najmä Eriksen. V súvislosti s dánskym záložníkom sa spomína najmä Real Madrid, ktorý prebudováva tím.

Uvidíme však, koľko hráčov reálne klub opustí, keďže, ako je známe, v Tottenhame vládne skvelá atmosféra a vedenie postupne podpisuje s oporami nové (vylepšené) kontrakty. Prezident klubu Daniel Levy je zase známy tím, že patrí k nekompromisným vyjednávačom, ktorý predáva hráčov zásadne len vysoko nad cenu.A čo posily? Medzi zmieňované posily patria najmä hráči ako Ryan Sessegnon, Tanguy Ndombelé, Donny van de Beek či Giovani Lo Colso. Vo všetkých týchto pŕipadoch (i v ďalších menej zmieňovaných) však viaceré údajne kluby odmietli ponuky, ktoré predložil Tottenham. Lyon žiada za stredného záložníka Ndombelého viac ako 45 miliónov eur, ktoré je Tottenham ochotný zaplatiť, Lo Colso je vraj k dispozícií za viac ako 50 miliónov eur, van de Beek má viacero zaujemcov a Ryan Sessegnon rovnako. Kto teda posilní Tottenham, ktorý by rozhodne potreboval minimálne dve či tri posily na to, aby mohol bojovať na anglickej scéne s Liverpoolom či Citizens? Ťažko povedať. V hre je aj návrat Balea, a to formou hosťovania z Realu Madrid. Mal by sa Tottenham sústrediť na zisk jedného hráča alebo radšej viac (možno aj) menej kvalitných? To záleží od vedenia, no nie vždy rozhodujú peniaze, veď aj Eriksen prišiel len za 11 miliónov eur, Alli za 5 miliónov, Dier za 3 milióny… A dnes sú ich hodnoty rádovo v desiatkach…Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.


Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *