Šokujúca realita bavorského giganta: Toto ste zrejme nevšimol (takmer) nikto!

Bayern Mníchov vstúpil do bundesligovej sezóny 2019/20 s cieľom získať jubilejný tridsiaty ligový titul, a čo ešte impozantnejšie, získať ho ôsmy krát v rade. Vstúpil do nej suverénne a predsa trošku rozpačite. Po piatich kolách má impozantné skóre 16:4, no zároveň už dvakrát stratil body za nerozhodné výsledky. V tabuľke tak na druhom mieste so stratou dvoch bodov na Lipsko, s ktorým jednu z remíz zaznamenal.
Vo fantastickej forme vkročil do sezóny aj ofenzívny klenot Bayernu a zrejme najlepší hrotový útočník ostatných rokov Robert Lewandowski. Už v druhom kole zaznamenal hattrick, aktuálne má na konte deväť presných zásahov a presadil sa zatiaľ v každom dueli. O ostatných sedem gólov Bavorov sa postarali ďalší šiesti futbalisti.

Fanúšikovia Bayern, ktorý je akousi “Mekkou” nemeckého futbalu a po celé desaťročia jeho dres obliekali mnohí domáci reprezentanti, dá sa povedať, že aj väčšina legiend nemeckého futbalu, však stále márne čakajú na presadenie sa nejakého Nemca.Po piatich kolách má Bayern, ako už bolo spomenuté, skóre 16:4. No ak by sa brali do úvahy len góly Nemcov, skóre z duelov mníchovského giganta je 0:0!  O tú nulu v kolónke inkasovaných gólov možno až tak nejde, no o tú prvú áno. Okrem Bayernu sú na tom zatiaľ rovnako aj Monchenglandbach, Mainz a Frankfurt. V tabuľke, do ktorej by sa započítavali len góly domácich hráčov, by Bayern figuroval aktuálne na 11. priečke.Ak sa pozrieme aj na ostatné súťažné duely Bayernu, jeden gól strelil aspoň Thomas Muller. Okrem neho ale fanúšikovia určite očakávajú aj góly najmä od Serge Gabryho a Leona Goretzku.Zdroj: Transfermarkt | Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *