Skvelá bilancia: Hviezdny Eriksen opäť takmer na vrchole!

27-ročný dánsky stredopoliar Christian Eriksen je už niekoľko sezón mozgom Tottenhamom. Niet sa čo čudovať, že podľa informácií anglických médií zaňho vedenie údajne požaduje minimálne 150 miliónov libier…
V aktuálnej sezóne má na konte 12 asistencií vrámci Premier League, viac majú na konte len dvaja hráči – Eden Hazard 15 a Ryan Franser z Bournemouthu 14. Spomedzi hráčov Tottenhamu je po štvrtý rok v rade “kráľom”. Najbližšími prenasledovateľmi (zo spoluhráčov) sú vykartovaný Son a zranený Kane. A aj keby hrali, na preskočenie Dána by potrebovali zázrak. Z hráčov, ktorí môžu proti Evertonu v poslednom kole nastúpiť, je najbližším Eriksenovym prenasledovateľom Llorente – so 4 prihrávkami.

Eriksen ale ani tentokrát na úplný vrchol zrejme nedosiahne, veď na Hazarda stráca spomínané tri asistencie. V uplynulom ročníku skončil na 5. mieste, v sezóne 2016/17 bol dokonca druhý, na suverénneho Ozila mu ale chýbalo šesť prihrávok…Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.


Zdroj: Premierleague.com | Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *