Šialené číslo: Viete, koľko súťažných zápasov by mohol teoreticky v tejto sezóne odohrať Liverpool?

Priemerné kluby, ktoré nehrajú európske poháre, resp. vypadnú v nejakom úvodnom predkole a nejako extra neprerazia ani v domácom pohári, ročne odohrajú približne 35-40 súťažných zápasov. Niekde ešte menej. No to sa rozhodne netýka veľkoklubov s tými najvyššími ambíciami!

Ani kvalita súťaže nerozhoduje

Môžete byť aj účastníkom Premier League či La Ligy a za sezónu toho až tak veľa neodohráte. V lige 38 zápasov, v domácom pohári môžete vypadnúť už v 1. kole, v prípade Anglicka či Francúzska hráte dva poháre. No stále platí, že ak v oboch vypadnete okamžite s prvým súperom, končíte na čísle 40 (38+1+1). Ak však hráte európske poháre, číslo pomaly, ale isto narastá. A kam sa až môže vyšplhať?

Astronomické čísla, ukážte sa!

Pozrime sa na teoretický počet duelov, ktorý si môže zahrať v tomto ročníku Liverpool.

  • Premier League = 38
  • Liga Majstrov = 13 (ak sa dostane do finále)
  • ligový pohár = 6 (ak sa dostane do finále)
  • FA Cup = 8 (ak sa dostane do finále a zároveň by hral v 3. aj 4. kole opakovaný zápas)
  • MS klubov = 2
  • Community Shield = 1
  • Superpohár UEFA = 1

Na podobné čísla môžu samozrejme dosiahnuť aj ďalšie veľkokluby
V tomto prípade sa dostávame na číslo 69. A v prípade, že by skončil v LM na 3. mieste a “prepadol sa” do EL, v ktorej by to dotiahol do finále, odohral by ešte o dva zápasy viac, a teda rovných 71!

Oproti číslu 40, ktoré môže odohrať niektorí klub, ktorý by vypadol v oboch pohároch v prvom dueli, je to nárast o 78%,

Ak si teda uvedomíme, že prvý súťažný zápas je na programe okolo 10. augusta a finále LM/EL koncom mája, dostávame sa k číslu približne 270 dní. A 270/71=3,80! A to netreba zabúdať ani na fakt, že sezóna je štyrikrát prerušená reprezentačnou prestávkou.

Trošku nabitý program, nemyslíte?Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.


Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *