Prestížna Liga Majstrov štartuje: Toto je TOP5 tímov, ktoré snívajú o premiérovom triumfe!

V skupinovej fáze Ligy Majstrov sa už tradične predstaví 32 tímov, medzi ktorými sa pochopiteľne nachádza aj jej budúci víťaz. Jeho meno sa dozvieme 30. mája 2020 a ak by sme všetky tímy postavili na jednu úroveň, so 66%-nou pravdepodobnosťou by sme spoznali úplne nového šampióna. Ktoré tímy ale k tomu majú najbližšie?

V 63-ročnej histórii súťaže zodvihlo nad hlavu trofej 22 klubov, z ktorých sa rovná polovica predstaví aj sezóne 2019/20. Ostatných 21 celkov však titul v najprestížnejšej klubovej súťaži doposiaľ nezískalo. Tím posledným novým víťazom sa stala v roku 2012 londýnska Chelsea, ktorá vtedy v nervy drásajúcom zápase zdolala po penaltovom rozstreli Bayern. Chelsea je zároveň jediným tímom v 21. storočí, ktorý sa na listinu šampiónov pridal. Kto má ale najväčšie šance stať sa 23. víťazom?


TOP favoriti na premiérový triumf

1. Manchester City – anglický suverén ostatných dvoch sezón na domácej pôde bol už v minulej sezóne pasovaný za TOP favorita LM, napokon však nečakane padol vo štvrťfinále s Tottenhamom, ktorý to napokon dotiahol až do madridského finále. Tentokrát je tím opäť extrémne silný a navyše o rok skúsenejší. Väčšieho favorita na premiérový triumf zrejme nie je možné nájsť.

2. Tottenham – v uplynulej sezóne patril tento londýnsky klub medzi tímy, od ktorých sa očakával postup zo skupiny a hoci neraz Spurs ukázali, že dokážu hrať rovnocennú partiu s kýmkoľvek, lepší výsledok ako štvrťfinále sa neočakával. Tento rok je situácia prakticky identická, s “malým” rozdielom. Tottenham sa už minulý rok ukázal ako dostatočne zohratá partia hráčov, ktorá je schopná čohokoľvek. Tak prečo by tento rok nemohol prekonať aj poslednú prekážku?3. PSG – parížsky gigant je klubom, ktorý už cca päť rokov patrí do širšej skupiny kandidátov na triumf, z toho posledné tri sezóny aj do užšej. Na domácej scéne PSG konkurenta nemá, no na tej európskej ani napriek obrovskému bohatstvu a potenciálu jednoducho preraziť nevie. Posledné dve sezóny sa PSG porúčalo už v osemfinále, v oboch prípadoch po katastrofálnej odvete. Dokáže tentokrát Paríž zlomiť prekliatie a dočká sa historického úspechu? Ofenzívna sila klubu je stále neskutočná, a to prišiel aj Icardi, ostatné posty taktiež majú veľkú kvalitu.

4. SSC Neapol – dostať sa na európsky trón s Neapolom nedokázal Maradona a ani Hamšík. Taliansky klub sa už však stabilným účastníkom LM a v minulej sezóne ukázal, že to vie aj proti gigantom. V skupine bol s Liverpoolom a PSG, pričom ešte po 5. kole bol na čele skupiny a dokonca neporazený. Napokon padol až na Anfielde, a to smolne 1:0.5. Atlético Madrid – v júni sa hralo finále práve na jeho štadióne, no púť “atlétov” sa skončila už v osemfinále, hoci od vyradenia Juventusu ich nedelilo veľa. Po domácej výhre 2:0 ale po hattricku Ronalda kapitulovali. V tejto sezóne už nemajú Griezmanna, no štart ročníka ukázal, že aj bez neho majú čo ponúknuť. V TOP5 najlepších tímov, ktoré nevyhrali LM, rozhodne nemôžu chýbať. Atlético je dokonca jediným tímom, ktorý ndokázal vyhrať LM ani napriek trom finálovým účastiam!

Ďalšie kluby – sú bez šance? Ono presadiť sa v tak ohromnej konkurencií je nepredstaviteľne náročné. Len týchto päť vyššie spomenutých klubov je ťažké zdolať, a to v hlavnej fáze sú pochopiteľne aj obhajca z Liverpoolu, Barcelona, Real Madrid, Juventus, Bayern, Chelsea, Dortmund, Inter Miláno či Ajax. Takže možnosti “tých ostatných” na ovládnutie Európy sú vskutku mizivé. Za zmienku ale určite stoja tímy Lipska, Lyonu, Salzburgu, Leverkusenu či Šachtaru Doneck, ktorých cieľom je určite aspoň postup zo skupiny.


twTwitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *