Premiérová trefa po návrate domov: Takto Marek Kuzma zakončil fantastickú akciu Dubničanov!

Dubnica zvíťazila v Žiline vrámci 2. kola druhej najvyššej súťaže s rezervou MŠK po “hokejovom” výsledku 2:4, vďaka čomu je spoločne s Popradom, Petržalkou a Ružomberkom “B” stopercentá. Hviezdou zápasu sa stal síce 21-ročný Marek Čurik, ktorý nastrieľal hattrick, na ktorý sa môžete pozrieť na tomto odkaze, no priaznivcov určite potešil aj skúsený Marek Kuzma,

Ten už v minulosti nastrieľal za Dubnicu nastrieľal dvojciferný počet gólov, a to dokonca ešte v najvyššej súťaži, odvtedy však ubehlo takmer desaťročie. Lepšie povedané, naposledy skóroval v drese Dubnice ešte 25. mája 2011, keď sa stal vôbec jej posledným strelcom medzi slovenskou elitou.

Teraz už 31-ročný futbalista so skúsenosťami aj z Poľska, Česka či Bulharska má byť náhradou za Vujoševića, čo je mimoriadne náročná úloha. Ten bol totižto v sezóne 2018/19 s 23 gólmi najlepším strelcom celej súťaže. Nie vždy je ale všetko len o strieľaní gólov, hoci od útočníka sa to pochopiteľne akosi očakáva.

Na pôde Žiliny skóroval Marek Kuzma v 10. minúte, čím vrátil Dubnici v hektickom dueli vedenie dve minúty po žilinskom presnom zásahu. Viackrát síce neskóroval a v závere bol vystriedaný Aurelom Dávidíkom (paradoxne žilinským odchovancom), no to nič nemení na tom, že tento gól môže Marekovi dodať dostatok sebavedomia po nie práve vydarenom angažmáne v Seredi, kde na jar 2019 nedokázal streliť behom cca 600 minút ani gól.