Predaj Griezmanna = Jackpot pre Atlético Madrid? Simeone tomu stále nemôže uveriť!

Začiatkom mája sa Diego Simeone, ktorý si ešte v roku 2014 vyhliadol vtedy 23-ročného útočníka Realu Sociedad, nechal počuť, že letnému odchodu Griezmanna neverí. Podľa jeho slov sa Francúz, ktorého viaže zmluva s Atléticom do leta 2021, mal aj naďalej podieľať úspechoch klubu a reči o odchode sa mu nezdali na mieste. Po pár dňoch je ale všetko inak – resp. tam, kde pred dvanástimi mesiacmi…
Aj minulý rok sa zdal odchod Griezmanna neodvratný, no napokon sa rozhodol zotrvať v tíme aj ďalšiu sezónu. Tentokrát sa Francúz opäť nechal počuť, že v lete odíde. Zápas proti Levante bude jeho rozlúčkou. Ak sa tak stane, Atlético príde o svojho najlepšieho strelca ostatných sezón, ktorý je so 133 gólmi piatym najlepším kanonierom všetkých čias.

Bude však odchod Atlética pre klub stratou? Tak, ak prídete o takého komplexného útočníka, niekde sa to zrejme prejaví. Klub ho ale nepredá “pod cenu”, jedinou možnosťou je aktivácia výkupnej klauzuly, ktorá má hodnotu 120 miliónov eur. A to je aj na dnešnú predraženú dobu vysoká suma. Griezmann má už 28 rokov a hoci má nesporné kvality, mnohí ho za nejakú superstar nepovažujú. A stále platí, že aj za oveľa nižšiu sumu sa dá získať kvalitný hráč.

A to je šanca pre Atlético. Ak obdrží 120 miliónov, môže získať dvoch či troch kvalitných hráčov do ofenzívy. A predsa len, Griezmann nestrieľal 50 gólov ročne ako Messi či Ronaldo. Atlético tradične získava hráčov napríklad z portugalskej ligy, takže napríklad kanonier Seferovič z Benfiky či Marega z Porta by mohli byť za niekoľko desiatok miliónov zaujímavými voľbami. Prípadne stávka na nejakých kreatívnych ofenzívnych stredopoliarov by taktiež nemusela dopadnúť fiaskom.

Čo sa týka samotného Griezmanna, sám ale nepovedal, kam prestúpi. Ako jasná voľba sa zdá FC Barcelona, ktorá už oňho usiluje dva roky. To by bolo ale vzhľadom na jeho madridskú minulosť (prítomnosť) dosť podlé rozhodnutie. Okrem nej sa však minulý rok spomínal napríklad aj Manchester United, ktorý v prípade nejakých čistiek bude potrebovať čerstvú krv a 120 miliónov je v jeho ekonomických možnostiach. Okrem neho by ešte mohlo byť v hre PSG, čím by vlastne Griezmann prišiel “domov” či Bayern, ktorému končia Ribéry, Robben a do Realu sa vracia James. Šokujúcim záujemcom by mohol byť ale práve aj Real, ktorý však zrejme získa aj Hazarda…Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.


Zdroj: BBC | Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *