Posledná šanca pre Mbappého: Ak neuspeje, na jeden rekord môže zabudnúť!

Stále len 20-ročný Kylian Mbappé neprestáva ohurovať svet. Ešte ako 18-ročný teenager sa výraznou mierou podieľal na senzačnom triumfe AS Monaco v Ligue 1, vďaka čomu si vyslúžil prestup do rozprávkovo bohatého PSG. V jeho drese už teraz zatieňuje svojimi výkonmi i počtom gólov Neymara i Cavaniho a niet sa tak prečo čudovať tomu, že ho mnohí označujú za najväčší talent histórie svetového futbalu.

Pred dovŕšením 20. narodenín obsadil v ankete Ballon d´Or fantastické 4. miesto, rovnako tak sa radoval aj z titulu svetového šampióna. O trofejach z domácich súťaží snáď ani netreba hovoriť. Napriek tomu má však poslednú možnosť stať sa najmladším držiteľom spomínaného ocenenia Ballon d´Or v histórii. V decembri 2019 (presnejšie 20.12.) bude mať totižto 21 rokov a jeho historicky najmladší držiteľ mal v čase preberania ceny 21 rokov a 3 mesiace.

V roku 1997 ním bol brazílsky Ronaldo, ktorý behom jedinej sezóny (1996/97) v drese Barcelony nastrieľal v 49 zápasoch 47 gólov a pomohol klubu vyhrať tri trofeje – Copa del Rey, španielsky superpohár aj (dnes už zaniknutý) Pohár víťazov pohárov.Ak teda Mbappé nevyhrá, v roku 2020 bude mať už bez pár dní 22 rokov a zaradí sa “až” na druhé miesto. Predstihol by tak trio Lionel Messi, Michael Owen a George Best, ktorý mali v čas zisku tejto ceny 22 rokov a niekoľko mesiacov k tomu. Len doplním, že 23 rokov mali zase Cristiano Ronaldo, Eusébio a Oleg Blochin.

Mbappé v sezóne 2018/19 ovládol tabuľku strelcov Ligue 1 (v 28 zápasoch dal 33 gólov!), k tomu pridal štyri góly v LM a dva vo francúzskom pohári. Tešil sa z dvoch trofejí, a to z titulu v Ligue 1 a PSG rovnako tak ovládlo aj francúzsky superpohár. Či to ale bude stačiť na ďalších favoritov, ktorými sú Lionel Messi, Virgil van Dijk, Eden Hazard, Mohamed Salah či Sadio Mané, je však otázne, resp. málo pravdepodobné..


Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.


Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *