Päť veľkých prestupov, ktoré môžu otriasť futbalovým letom 2019!

Špekulácií možno čítať denne hneď niekoľko, množstvo z nich však veľkú váhu nemá. Nájsť medzi tými výmyslami nejakú skutočnú pravdu, býva takmer nemožné a ako to tak chodí, len ťažko uveriť, kým nie je skutočne podpísaná zmluva. Ktoré prestupy by mohli byť tými najväčšími, ktoré nás čakajú v letných mesiacoch roku 2019? Neberieme do úvahy Frienkieho de Jonga, ktorého z Ajaxu za 75 miliónov získala Barcelona už v zime.Eden Hazard → Real Madrid

Belgičan nikdy neskrýval svoju náklonnosť k Realu Madrid a jeho vzorom bol v mladosti Zinedine Zidane. Médiá ho spájali s prestupom už viackrát, nikdy z toho ale napokon nič nebolo. Teraz silnejú hlasy, že finále EL proti Arsenalu je jeho posledným zápasom na Stamford Brigde. Problémom by nemusela byť ani tá astronomická prestupová čiastka, ale skôr fakt, že Chelsea sa zatiaľ stále neodvolala úspešne voči rozhodnutiu súdu, a tak počas leta nemôže podpisovať hráčov. K čomu by jej teda bolo nech aj 150 miliónov eur, keby musela byť rok bez jediného skutočného rozdielového hráča vo svojej ofenzíve?

Antoine Griezmann → FC Barcelona (Manchester United)

Francuzska superstar a jednoznačne najväčšie ofenzíve meno Atlética Madrid mal odísť pred rokom, no napokon svoje rozhodnutie zmenil a v klube zotrval. Teraz však pred posledným kolom definitívne oznámil, že je to jeho posledný zápas v tíme. Kam prestúpi? Prvou voľbou je podľa mnohých FC Barcelona, kde by mohol vytvoriť hviezdny trojlístok s Messim a Suárezom, pričom by najmä druhého menovaného mohol dokonca úplne nahradiť. Do hry ale vraj vstupuje aj Manchester United, ktorý potrebuje impulz.


Leroy Sané → Bayern Mníchov

Koniec jednej éry, a síce odchod Robbena a Ribéryho. Niekto ich však musí nahradiť. Taktiež končí hosťovanie Jamesovi. Bayern má síce Gnabryho, Comana, Goretzku či Mullera, no to na troch frontoch stačiť nebude. A keďže Bayern je tímom, ktorý pravidelne získava nemeckých reprezentantov, nie je to vylúčené. Vedenie Bayernu pre BBC povedalo, že o tohoto hráča malo veľký záujem už pred pár rokmi, no v tom čase Ribéry a Robben ešte hrávali pravidelne a Sané by tak nedostal toľko príležitostí. A v Citizens na tom teraz nie je inak, keďže konkurencia je ohromná. Táto prestupová špekulácia má reálne základy, pôjde skôr o to, či sa kluby dohodnú po finančnej stránke.

Luka Jovič → Real Madrid

Od Realu sa na prestupovom trhu bude očakávať poriadny uragán. A to oboma smermi. Čerstvá krv je jediným riešením, aspoň to tak vyzerá. 21-ročný kmeňový útočník Benfiky hviezdil počas hosťovania vo Frankfurte a dopomohol mu do semifinále EL i k 5. miestu v Bundeslige. Už po semifinále sa šírili správy, že Jovič sa dohodol s Realom. Doteraz to ale oficiálne nie je potvrdené. Všeobecne sa to však očakáva. A keď už sme pri Reale, tak okrem vyššie spomenutého Hazarda sa neustále hovorí aj o Eriksenovi a Pogbovi.


Sergio Ramos → Čína

Veľký kapitán, veľký vodca. Že by opustil tápajúcu loď Realu Madrid rok po tom, čo z nej odišiel Ronaldo? U Ramosa sa zdalo viac než nepravdepodobné, že by niekedy opustil Biely Balet, no už pár dní po sezóne sa začalo hovoriť o jeho odchode do Číny, odkiaľ dostal na sklonku kariéry zaujímavé ponuky. A v pondelok 27. mája dokonca údajne požiadal vedenie Realu o uvoľnenie! V tomto prípade by sa teda nejednalo o veľký prestup z hľadiska finančného odškodnenia, ale čo sa týka mena, tak možno o ten najväčší!!!Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.


Zdroj: Goal.com, Bild.de, BBC.com | Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *