Osemfinále EL predo dvermi: Čo treba vedieť pred jeho žrebovaním?

Zatiaľ, čo v Lige majstrov nás budú čakať osemfinálové odvety, tímy v Európskej lige majú program náročnejší. Šestnásť osemfinalistov totižto zohrá dve kolá v rovnakom čase, ako účastníci elitnej súťaže len jedno. Vo štvrtok 21. februára sa rozhodlo o pätnastich postupujúcich, Sevilla si zaistila postup už v stredajšej predohrávke.

Čo treba pred žrebom, ktorý je na programe dnes (v piatok 22.2.2019)  v Nyone vedieť? V prvom rade to, že od tejto chvíle už nijaké nasadené a nenasadené tímy neexistujú. Proste v osudí bude 16 tímov, pričom hrať môže každý s každým. Bez ohľadu na to, či už spolu hrali napríklad v základnej skupine, alebo či sú z jednej krajiny. Jednoducho povedané, každý tím môže dostať jeden z pätnástich ostatných v osudí. Pre zaujímavosť, existuje viac než 2 milióny možností, akými môže los dopadnúť.

Kto je v hre? Šestnásťfinále súťaže nevyradilo z hry (možno až na Šachtar Doneck) žiadneho veľkého favorita, takže už v osemfinále sa môžme dočkať skutočne pikantných duelov hodných aj vyraďovacej fázy Ligy majstrov. Najväčšie zastúpenie má v osemfinále Španielsko s tromi tímami. Po dvoch zástupcoch má Anglicko a Rusko, po jednom ďalších deväť krajín, pričom ani jeden účastník nie je z krajiny mimo elitnú 17-tku európskych súťaží. Aj to svedčí o obrovskej kvalite. Papierovo slabý tím tu tak pochopiteľne nenájdeme.

Medzi TOP favoritov určite patria Arsenal, Chelsea, Sevilla, Neapol či Inter Miláno, tradične silné sú ale aj tímy ako Benfica, Zenit Petrohrad alebo Dynamo Kyjev. Čiernymi koňmi súťaže môžu byť minulosezónny semifinalista zo Salzburku alebo nemecký Frankfurt, premožiteľ Donecku. No svoju silu majú aj ostatné dva španielske celky (Valencia a Villarreal), hoci druhý menovaný v domácej lige bojuje o záchranu či ruský Krasnodar. Ostatnými tromi celkami v hre sú francúzsky Rennes, Dinamo Záhreb a Stochova Slavia Praha, ktorá ostáva po vyradení Genku naďalej “hladná” po úspechu.

Osemfinálové zápasy sú na programe 7. a 14. marca 2019.


Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.


Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *