Opustí Bale v lete Real Madrid? Toto je najväčší kameň úrazu!

Gareth Bale prestúpil z Tottenhamu v roku 2013 do Realu Madrid a stal sa najdrahším futbalistom histórie. Prekonal ho o tri roky neskôr Pogba. Hviezda z Walesu už prekročila 100-gólovú hranicu v drese madridského klubu a bol pri všetkých štyroch svojho klubu v Lige majstrov v ostatnom období. Stále hlasnejšie sa ale napriek tomu hovorí o jeho odchode.
Mnohí chcú od neho viac vodcovských prvkov (keďže sa mal po odchode Ronalda stať lídrom), iným zase prekáža, že je veľmi často zranený. Tak či onak, v júli bude mať už tridsiatku a tak len ťažko predpokladať, že by ešte nejako dramaticky svoje výkony zlepšil. Osobne si nemyslím, že by nemal dostatočné kvality na Real Madrid, no mnohí fanúšikovia si prajú jeho odchod a už druhým rokom sa o tomto kroku hlasito hovorí.

Najnovšie správy španielskeho denníka AS potvrdzujú nedávne informácie ďalších popredných médií, ktoré tvrdili,, že vedenie giganta dáva hráčovi možnosť odísť. Či ale skutočne odíde, je druhou vecou. Zmluvu má platnú až do júna 2022, teda ešte tri roky. Týždenne si príde na 350 tisíc eur a je najlepšie zarábajúcim hráčom tímu.

Denník AS však vyrukoval s informáciou, že Bale má byť uvoľnený len v prípade, že niekto ponúkne 130 miliónov eur! Môže niekto takú sumu zaplatiť? No, pár klubov sa možno nájde, otázkou však je, kto dá také obrovské peniaze za (v lete už) 30-ročného futbalistu. No ešte väčším problémom ale môže byť jeho plat. Ťažko predpokladať, že Bale len tak ustúpi od svojho platu, ktorý má teraz zaručený. A kto môže platiť hráčovi 350 tisíc eur týždenne, teda cca 18 miliónov eur ročne? Maximálne pár anglických gigantov, Barcelona, PSG či (v krajnom prípade) Bayern.

Aká bude teda jeho budúcnosť? Osobne predpokladám, že v Reale ostane aj naďalej, prípadne by po ňom mohol siahnuť buď Manchester United alebo Chelsea (ale tá má zákaz kupovania hráčov). Návrat do Tottenhamu, o ktorom sa Bale už v roku 2013 vyjadril, že by sa prípadnému návratu raz nebránil, vzhľadom k jeho platu nie je úplne reálny. A čo si myslíte o jeho budúcnosti vy?Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.


Zdroj: AS.com | Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *