Oficiálna štatistika sezóny 2018/19: Na ktoré kluby chodí v Anglicku najviac divákov?

Anglicko, kolíska futbalu. Krajina, kde futbal je náboženstvom. Aj v nižších súťažiach možno vidieť plné štadióny. Na domáce zápasy ktorých klubov chodilo počas sezóny 2018/19 najviac divákov?
Už po 26. krát v rade sa z tohto primátu raduje Manchester United, hoci na Old Trafford si veľa radosti fanúšikovia neužili. Teda aspoň tí domáci nie. Len vrámci Premier League si odnieslo z tohto monumentálneho štadióna body hneď deväť tímov, pričom všetky body si z neho odviedol v úvode sezóny Tottenham a v jej závere Manchester City a Cardiff. Napriek tomu ale bola priemerná návšteva na Old Trafford na úrovni 99,49% jeho kapacity (a keďže väčšie je v Anglicku len Wembley, kde hrával, avšak na obmedzenej kapacite, značnú časť sezóny Tottenham, nikto nemal nárok United ohroziť).

Aj napriek nie práve úspešnej sezóne si opäť veľmi dobre viedol aj londýnsky West Ham a fanúšikov bavil futbal aj v zostupujúcom Cardiffe, kde chodilo v priemere na zápasy viac než 30 tisíc ľudí. Naopak, najmenej ľudí chodilo na Bournemouth, ktorí má suverénne najmenší štadión v súťaži. Aj tu ale priemerná návšteva bola na úrovni 92,96% jeho kapacity.

Divácky záujem o Premier League určite nepokazia ani jej nováčikovia, a teda Aston Villa, Sheffield United a Norwich. Vrámci druhej anglickej ligy im v priemernej návštevnosti patrili prvé, piate a šieste miesto. Na Aston Villu chodilo v priemere 36 027 divákov, na zvyšné dva celky mierne nad 26 000.A len pre informáciu, v tretej lige suverénne najviac ľudí navštevovalo zápasy Sunderlandu (viac ako 32 000), nasledoval Portsmouth (vyše 18 000) a Bradford (vyše 16 000). A vo štvrtej lige dominovali Lincoln CIty (9 006), MK Dons (8 224) a Notts County (7 357).

Priemerné návštevy v súťažiach dosahovali 38 181 divákov (PL), 20 172 (2. liga), 8 724 (3. liga) a 4 463 (4. liga).Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.


Zdroj: European-football-statistics.co.uk | Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *