Nezmyselný dvojzápas behom 24 hodín: Prečo sa nehľadajú iné riešenia liverpoolského “problému”?

Pred necelými dvomi týždňami vyradil Liverpool v osemfinálovom šlágri anglického Ligového pohára londýnsky Arsenal v rozstrele zo značky bieleho bodu po tom, ako po 90 minútach duel skončil šialeným výsledkom 5:5. Odvtedy sa neustále píše a diskutuje o tom, že Liverpool musí odohrať dva zápasy na dvoch kontinentoch behom necelých 24 hodín…Príčina kolízie zápasov

Keďže Liverpool vyhral v predošlej sezóne LM UEFA, stal sa automaticky zástupcom Európy na MS klubov, ktoré v predošlých troch rokoch ovládol Real Madrid. Toto podujatie sa hrá vždy na Arabskom polostrove v predvianočnom termíne, keď je v tejto oblasti príjemné počasie. Európsky šampión má právo účasti v semifinále, ktoré sa hrá 18.12. a následne 21.12. bude hrať finále, príp. zápas o 3. miesto. No na 17.12. pripadá štvrťfinále ligového pohára, v ktorom sa LFC stretne s Aston Villou.


Nabitý program Liverpoolu

Práve ten je hlavnou príčinou problému. S výnimkou reprezentačných prestávok hrá Liverpool až do januára každý týždeň dva zápasy. Program MS klubov však pridáva do plne obsadeného kalendára ďalšie dve stretnutia. V sobotu 21.12. sa duel 18. kola Premier League proti West Hamu neuskutoční a bude dohratý v neskoršom voľnom termíne. Rovnako tak vždy v ostatných rokoch mal odložený jeden zápas aj Real Madrid v La Lige.Jednoduché riešenie

Vedenie anglického futbalu má jasne rozplánované termíny duelov Premier League i oboch pohárov. V prípade, že niektorý termín Premier League a FA Cupu v jarnej časti spadá do jedného víkendu (to sa týka osemfinále a štvrťfinále), zápas Premier League je vždy presunutý na ďalší voľný termín.

Tentokrát je však problémom kolízia zápasu na MS klubov s duelom Ligového pohára, ktorý nie je možné dohrať v žiadnom termíne až do ďalšieho kola (cca 10.1.2020). Otázkou je, prečo nie je možné relatívne jednoduché riešenie, a síce odohratie duelu Aston Villa – Liverpool počas ktoréhokoľvek termínu “kolízie” s Premier League, pričom zápasy Aston Villy i Liverpoolu z tohto víkendu by boli preložené na neurčitý dátum, ktorý by si následne vedenia tímov dohodli s futbalovou asociáciou. Takto by sa do tej doby dalo preložiť hneď sedem termínov!

Alebo to je takým obrovským problémom dať príležitosť Liverpoolu sa plne koncentrovať na MS klubov a v inom termíne zase na ligový pohár a Premier League? Faktom je, že TOP kluby vrátane Liverpoolu často v domácich pohároch značne rotujú zostavu, veď napríklad proti Arsenalu naposledy nehral v základnej zostave v porovnaní s predošlým duelom so Spurs ani jeden hráč. No následne dvaja striedali a ďalší boli na lavičke. No to už je na voľbe trénera, koho postaví. V každom prípade je však nevhodné nútiť Kloppa rozdeliť tím na dve polovice a buď ho nútiť lietať medzi Liverpoolom a katarskou Dohou hore-dole alebo rovno poveriť s koučovaním proti Aston Ville nejakého asistenta či trénera B-tímu…Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.


Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *