Môže hrať Ligu majstrov 6 klubov z Premier League? Toto hovoria pravidlá UEFA!

Po roku je to tu opäť! Diskusie o tom, či si môže zahrať Ligu majstrov šesť tímov z jednej súťaže. Opäť sa to týka anglických klubov, ktoré na európskej scéne nevídane žiaria. Aktuálne tabuľka Premier League a vývoj európskych klubových súťaží totižto umožňujú veľmi špecifickú zhodu okolností.Právo na účasť v Lige majstrov majú totižto štyri kluby z Anglicka, no pravidlá UEFA jasne hovoria, že právo na účasť v tejto súťaži majú aj jej obhajca a víťaz Európskej ligy. Čo sa ale stane, ak nastane nasledovný prípad?

S určitosťou si o rok LM zahrajú Liverpool a Manchester City, keďže v Premier League majú nedostižný náskok. O umiestnenia v TOP4 ale bojuje kvarteto Tottenham, ManUtd, Arsenal a Chelsea. Pričom Tottenham a ManUtd sú stále v hre o triumf v LM a Chelsea s Arsenalom sú zase na najlepšej ceste k ovládnutiu Európskej ligy. Takže ako by to UEFA vyriešila v prípade, keby LM vyhral Tottenham/ManUtd a EL Chelsea/Arsenal, a zároveň práve títo víťazi euróspskych súťaží by skončili v anglickej lige mimo TOP4?

TOTO JE ODPOVEĎ

Stanovy UEFA jasne hovoria o tom, že maximálny počet účastníkov z jednej krajiny je päť. Teda nie šesť! Ak by nastal vyššie uvedený “extrémny” prípad, smolu by mal tím, ktorý skončí v Premier League na 4. mieste. Ligu majstrov by si zahrala TOP3 a víťazi EL a LM.Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.

Zdroj: UEFA.com | Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *