Legendárny debut: Pozrite, čo predviedol v roku 2010 mladučký Danny Rose! (VIDEO)

Danny Rose, meno, ktoré si väčšina fanúšikov spojí s Tottenhamom. Prečo aj nie, veď v tomto klube je už od svojich 17 rokov a s výnimkou niekoľkých hosťovaní je súčasťou kádra dodnes. A to mu už pomaly tiahne na tridsiatku. Z pozície ľavého obrancu tých gólov pochopiteľne v kariére veľa nezaznamenal, no tej premiérový – ten stál za to!!!

Vtedy 19-ročný mladík mal na svojom konte štyri štarty za A-tím Spurs, no na debut v Premier League stále čakal. A ten prišiel v okamihu celkom nečakanom – 14. apríla 2010 proti najväčšiemu rivalovi – Arsenalu! A to rovno v základnej zostave.

Veľká výzva, nemyslíte? No Rose sa svojej šance chopil ohromne. Už v 10. minúte otvoril skóre ranou z diaľky, ktorá je dodnes jeho životným gólom! Hoci do druhého polčasu už nezasiahol a ani vo zvyšku sezóny, nemal sa rozhodne za čo hanbiť. Behom jediného polčasu urobil všetko, čo mohol. Strelil otvárací gól a jeho tím neinkasoval.

Duel napokon skončil 2:1 pre Tottenham, ktorý tak pretrhol celú dekádu trvajúce obdobie bez triumfu v severolondýnskom derby. Vychutnajte si tú strelu!

Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.