Kto bude hrať 2. ligu v budúcej sezóne? Na jej mape sa zrejme objavia veľmi špecifickí nováčikovia!

Futbalisti Pohronia sa prekvapujúco stali víťazmi druhej najvyššej súťaže, keď za sebou nechali aj napriek slabšiemu záveru sezóny najväčších favoritov – tímy Popradu a Skalice. Aj bilancia 18-7-5 im stačila na historický postup a po splnení stanovených podmienok budú môcť privítať na rozdiel od neďalej (zostupujúcej) Podbrezovej na svojom štadióne Slovan, Trnavu či Žilinu. Kto si ešte zahrá druhú ligu v sezóne 2019/2020?
Okrem zostupujúcej Podbrezovej si právo hrať druhú celoštátnu súťaž vybojovali aj tímy na druhom až dvanástom mieste, a to Skalica, Liptovský Mikuláš, Banská Bystrica, Komárno, Dubnica, Petržalka, Žilina B, Bardejov, Lokomotíva Košice, Šamorín (resp. Poprad mohol postúpiť, no nezvládol baráž proti Trenčínu) a právo účasti majú aj štyria víťazi tretích líg. Tí nahradia kvarteto Trebišov, Inter, Prešov a Lipany, pričom sa určite za prekvapenie dá považovať zostup Prešovu, ktorý vypadol behom dvoch rokov druhýkrát. A určite je sklamaním aj pôsobenie tradičného Interu, ktorý sa v druhej lige udržal po návrate len dve sezóny.Kto postúpi z tretích líg? No, vskutku sa môžeme tešiť na veľmi zaujímavé celky. Minulý rok boli nováčikmi Dubnica, Petržalka, Banská Bystrica a Lipany, pričom s výnimkou posledného menovaného tímu sa všetky tradičné bašty slovenského futbalu udržali. A treba dodať, že najmä Dubnica (ktorá až do posledného kola bola najlepšie strieľajúcim tímom ligy) a Petržalka boli pred rokom v tretích ligách absolútnymi suverénmi a nestratili sa ani v oveľa kvalitnejšej súťaži, kde siahali na umiestnenie v TOP5.

Tentokrát majú istý postup tri tímy, o štvrtom sa ešte bude rozhodovať. Minimálne va kluby budú zrejme veľkým oživením. Na východe totižto FK Košice len márne hľadajú súpera a kolo pred koncom majú bilanciu 24-0-1 a skóre 87:8, zatiaľ čo v bratislavskej časti zase súperov nekompromisne valcuje Slovan “B”, ktorý ešte nenašiel premožiteľa (bilancia 24-5-0) a nastrieľal ohromných 112 gólov, teda takmer štyri na zápas. V časti stred má dve kolá pred koncom istý postup Ružomberok “B”, jeho bilancia 20-4-4 mu zabezpečuje osembodový náskok na Rimavskú Sobotu, štrnásť bodov stráca Fiľakovo a Zvolen. Všetky tri menované tímy nedávno druhú ligu hrali – FK Košice (pod názvom VSS Košice) ju dokonca v sezóne 2016/17 vyhrali, no napokon sa klub nielenže neobjavil medzi elitou, ale úplne zanikol). Slovan “B” v rovnakej sezóne zostúpil z 2. ligy západ, a síce doplatil na výrazné zužovanie ligy a zmenu formátu, zatiaľ čo Ružomberok “B” ukončil sezónu 2011/12 na 7. mieste, no následne sa vedenie rozhodlo prihlásiť rezervu o ligu nižšie.A štvrtým nováčikom bude nejaký klub z Považia. Všetko vo svojich rukách má klub z obce so 6 tisíc obyvateľmi – TJ Kovo Beluša. Pre klub by to bol historický postup, a síce na úkor slávnejšieho Púchova. Ten má síce lepšie vzájomné zápasy, no o dva body menej a do konca ostáva posledné kolo. Ak Beluša zdolá papierovo slabšiu Galantu, aktuálne až 14. zo 16 tímov, vybojuje si právo na účasť v druhej lige. Zaujímavé ale je, že Beluša leží práve v Púchovskom okrese a je akoby “neoficiálnym” B-tímom Dubnice, keďže jej dres oblieka množstvo bývalých hráčov FK Dubnice a ďalší sú v nej z tohto celku na hosťovaní.

Ako to však na Slovensku býva, nie každý postupujúci má financie a celkové zázemie na postup. A aj preto treba počkať, kto naozaj bude druhú ligu hrať. Košice aj Slovan B by nemali mať problém, otáznik ale môže visieť nad Ružomberkom B a rovnako tak aj nad spomínanou Belušou. Nijaké oficiálne informácie nemám, a teda sú to len moje “dohady”, ale tak veď to sami poznáte… Nechajme sa teda prekvapiť a tešme sa na nový ročník!Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.


Foto: Autor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *