Je Messi v reprezentácii až taký zlý? Tieto fakty to absolútne vyvracajú!

Lionel Messi je jeden z najlepších futbalistov všetkyćh čias a “barcelonský” Messi zrejme ten vôbec najlepší. Len jeho výkony v argentínskej reprezentácii často nespĺňajú kritériá, alebo áno? Tieto fakty jasne napovedajú, že aj v reprezentácii je skvelý…
Okrem LOH v roku 2008 s argentínskou reprezentáciou nič nevyhral. Gólový priemer má presne 0,5 gólu na zápas. Nežiari tak ako v Barcelone. Všetky možné fakty hovoria o tom, že Messi v argentínskom drese nie je nijak výnimočný. Je to tak? Alebo je pravda niekde inde?Samozrejme, v Barcelone je to iný kaliber. Celé roky je ťahúňom a nezastaviteľným gólostrojom. Nik nestrelil za jediný tím behom kariéry 600 gólov. Aj dvesto či tristo sú obdivuhodné čísla. On pokoril stovku ako 21-ročný, pred dvadsaťpäťkou už prekročil 300-gólovú métu. A teraz už načína siedmu stovku. Nepredstaviteľné čísla, a to v jednej z najlepších líg a proti najlepším klubom sveta. Samozrejme, dosiahol to aj vďaka výnimočným spoluhráčom, medzi ktorých patrili či patria Suárez, Busquets, Xavi, Iniesta, Neymar, Ronaldinho, Dani Alves, Henry a mnohí ďalší.

V Argentíne však takých spoluhráčov mať nikdy nemohol. Najmä v defenzíve absentujú hráči svetového kalibru a aj preto sa Messi musel uspokojiť maximálne so striebrom z MS 2014 či dvoch strieborných medailí na Copa América. Samozrejme, raz prehral finále na penalty, raz zase v predĺžení. Ale na to sa história príliš nepýta. Na druhej strane, aj to sú úspechy, o ktorých by mohol len snívať, ak by sa narodil v nejakej nefutbalovej krajine.Čo však hovorí v jeho prospech? Za Argentínu nastrieľal zatiaľ solídnych 68 gólov, viac z aktívnych hráčov nastrieľali na repre úrovni len Cristiano Ronaldo (momentálne 88) a Sunil Chhetri z Indie (70). A to Ind zaznamenal väčšinu svojich gólov proti reprezentáciám zloženým z amatérskych hráčov. Proti krajinám z TOP50 rebríčku FIFA nedal nik viac gólov ako práve Messi. To jasne napovedá, že predsa len aj za reprezentáciu odvádza skvelé výkony úrovni svetovej triedy. Akurát jeho “smolou” je, že v Barcelone je doslova z inej galaxie…Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.


Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *