Jasný dôkaz: Takto ľahkovážne nakladajú s príležitosťami a peniazmi slovenské kluby!

Slovenské futbalové kluby veľa vody v pohárovej Európe spravidla nenamútia, a to najmä kvôli tomu, že finančne jednoducho nie sú schopné konkurovať tímom z lepších súťaží. A kde nie sú peniaze, tam nie sú kvalitní hráči. A čo je horšie, financie ani nie sú schopné získať, hoci by mohli.

Jedna vec je tá, že sponzori príliš do našich klubov neinvestujú. A ak nemáte dosť peňazí, nemáte ani peniaze na posily a často ani na udržanie najlepších hráčov. Tí neraz utekajú do Česka či Poľska, prípadne aj do lepších líg, ako napríklad do Belgicka, Talianska či Turecka. V každom prípade, vedenia slovenských klubov však akoby zaspali a nevedia poriadne jednať so zahraničnými celkami.Jasným dôkazom je napríklad prestup Ondeja Dudu z Košíc do Poľska, kde šiel za pár stoviek tisíc, no aj Matúša Bera do Turecka z Trenčína. Rovnako tak lacné, aspoň teda v porovnaní s európskym trhom, sú aj prestupy vrámci ligy. To však neplatí o prestupoch, ktoré nasledujú neskôr.

Jasným dôkazom, ako ľahkovážne obchodujú so svojimi oporami naše kluby, je aj prípad bývalého trančianskeho útočníka Wesleyho. Toho vedenie Trenčína pustilo v januári 2016 do FC Bruggy len po polsezóne údajne za 1 milión eur. Na slovenské podmienky pekný peniaz, ba priam nadštandardný. Čo je to ale v porovnaní so súčasnosťou? Za rovnakého futbalistu zaplatila teraz Aston Villa belgickému veľkoklubu 20 miliónov eur, pričom na bonusoch môže anglický klub vyplatiť ďalších niekoľko miliónov.


Nedá sa počítať s tým, že zo slovenskej Fortuna ligy niekto kúpi hráča za viac ako 20 miliónov eur, no v prípade, že by ho v Trenčíne udržali ešte aspoň polroka či ešte rok, jeho cena sa mohla zdvojnásobiť, možno ešte zviacnásobiť. A to by bolo pochopiteľne o niečom inom. Za tie peniaze by klub mohol získať ďalšieho alebo ďalších zaujímavých hráčov a jedného dňa za nich možno ďalšie milióny navrch, A za tie by mohol klub vybudovať štadión a natrvalo sa usídliť na špici našej ligy a možno opakovane hrať aspoň Európsku ligu. A nielen Trenčín, ale aj ďalšie kluby. A takým spôsobom by nemusela byť slovenská liga na 31. mieste v rebríčku UEFA, ale možno o desať miest vyššie…


Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.


Foro: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *