Gólový hrdina Štefánek: Dubnický stopér druhýkrát v rade rozhodol o triumfe svojich! (VIDEO)

FK Dubnica je aj po šiestom kole druhej najvyššej súťaže stopercentná a s trojbodovým náskokom na Poprad kraľuje súťaži. Po divokých triumfoch z úvodu sezóny si v piatom aj šiestom kole Dubničania dali oveľa viac záležať na defenzíve, ktorá ani raz neinkasovala. Konto súperov zaťažila dovedna trikrát, pričom bez povšimnutia nesmie ostať fakt, že všetky tieto presné zásahy zaznamenal čoskoro 23-ročný stopér Róbert Štefánek.

V piatom kole pred slušnou kulisou presahujúcou 1 200 divákov rozhodol gólom z pokutového kopu proti Púchovu už vo 4. minúte. Tentokrát sa dvakrát presadil na pôde juniorky Slovanu (zápas skončil 0:2), ktorá zatiaľ výrazne zaostáva za očakávaniami, keď tápa na predposlednom mieste s tromi bodmi. V jej prospech hovorí aspoň fakt, že si už odbila duely z papierovo najlepšími tímami.Dubničanov náročné zápasy proti Popradu, Skalici, Podbrezovej či Banskej Bystrici ešte len čakajú, no s osemnástimi bodmi sa im bude dýchať oveľa príjemnejšie. Na pôde Slovanu zavŕšili Dubničania cenný hattrick, veď zaznamenali tretí triumf na ihriskách súperov v rade, pričom vo všetkých prípadoch to boli juniorky popredných tímov (predtým Žiliny, Ružomberu), ktoré sú doma vždy oveľa silnejšie ako vonku.

A teraz ku gólovému hrdinovi – Róbert Štefánek sa s tromi gólmi v aktuálnej sezóne dorovnal tímovému kolegovi Matejovi Vaculíkovi, lepší je už len Maroš Čurik. Ten má na konte štyri góly. Už teraz prekonal minulosezónne dva góly, no netreba zabúdať, že v uplynulej sezóne sa ku zahrávaniu pokutových kopov nedostával.

Gól na 0:1

 

Gól na 0:2
(vrátane situácie pred pokutovým kopom)

 


Zdroj|Video: Futbalnet, Streamable

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *