Futbalovo nevynikajú, svojimi menami áno: Pozrite, aké mená má na súpiske Guinea Bissau!

V týchto dňoch sa okrem juhoamerickej Copa América a stredo/severo amerického Gold Cupu hrajú aj majstrovstvá Afriky. Na tých je až dvadsaťštyri reprezentácii, a tak okrem futbalovo vyspelejších výberov Nigérie, Kamerunu, Egypta či Senegalu sú na ňom aj papierovo slabšie výbery. Jedným z nich je aj Guinea Bissau.

Malá západoafrická krajina, ktorá má rozlohu len 36 tisíc km2 a žije v nej len 1,8 milióna ľudí, sa na záverečnom šampionáte predstavuje len druhýkrát. Pri prvej účasti v roku 2017 podľa očakávaní vypadla hneď v skupine, keď jediný bod uhrala s Gabonom. Teraz opôť nevstúpila do turnaja šťastne, keď Kamerunu podľahla 2:0. Viac ako výkon a výsledok však zrejme zaujali viaceré mená jej hráčov.

V drese Guinei Bissau sú totižto “najväčšími” menami Pelé, Jorginho, Mané, Mendy, Silva či Piqueti. Na smolu tejto krajiny sú to však len menovci (v prípade Piquetiho tamer menovci) slávnejších futbalistov. Žiadny Jogrinho z Chelsea, Mané z Liverpoolu, Benjamin Mendy, Bernardo či David Silva zo CItizens ani Pique z Barcelony to rozhodne nie sú.Výber vedený Baricom Candém disponuje totižto len viacerými hráčmi z domácej ligy a najväčšími hviezdami sú Pelé z druholigového Nottinghamu, Marcelo Djalo z Fulhamu či viacerí hráči z portugalskej ligy. Kapitánom je dokonca Zezinho, známy slovenskym fanúšikom ako člen tímu Senice!


Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.


Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *