Finalisti krok od vypadnutia: Pozrite, aká neskutočná paralela spája cesty The Reds a Spurs!

1. júna bude na programe v Madride anglické finále. Tretí a štvrtý tím uplynulého ročníka Premier League budú mať na veľkolepé vyvrcholenie sezóny dostatok času sa pripraviť, veď posledné kolo domácej súťaže odohrajú rovných 20 dní pred ním. Ani jeden z týchto klubov sa ale nemal ani dostať zo skupiny!

Oba tímy majú toho ale spoločného viac, ako by sa mohlo zdať. Čo sa týka histórie, samozrejme netreba zbytočne rozvádzať diskusie o tom, kto je úspešnejší. Samozrejme Liverpool, osemnásťnásobný anglický a päťnásobný európsky kráľ. Ak sa ale pozrieme na ostatné obdobie, kluby sú prepojené zvláštnymi paralelami.

Oba tieto anglické celky patria do tzv. “BIG 6”, oba majú skvelých ambicióznych manažérov, ktorý v minulosti hrali futbal na profesionálnej úrovni a dnes vyznávajú moderný ofenzívny štýl hry s vysokým pressingom, založený “na výkonoch na hranici fyzických možností hráčov,” oba čakajú na trofej celé roky, oba ju získali naposledy v ligovom pohári (Liverpool 2012, Tottenham 2008). Ani jeden z nich teda ešte nezískal pre svoj aktuálny klub trofej.

Oba tieto kluby boli v skupinách smrti. Liverpool čelil PSG, Neapolu a CZ Belehrad, Tottenham zase Barcelone, Interu Miláno a PSV. A obaja nemali dokonca ani postúpiť zo svojej základnej skupin. No teda, lepšie povedané, mali, ale vzhľadom k okolnostiam to mali v poslednom kole obaja značne nahnuté. U koho začať?

Skúsme Liverpool, ten to mal relatívne jednoduchšie. Dnes je známe, že je to jediný klub, ktorý postúpil do vyraďovacej časti LM aj napriek tomu, že v základnej skupine nezískal na ihriskách súperov ani bod! Po 5. kole mal na konte šesť bodov (bilancia 2-0-3) a bol tretí. Čakal ho dovtedy neporazený Neapol (bilancia 2-3-0). The Reds otvorili skóre v 34. minúte zásluhou Salaha.Neapol ale bojoval a vyvrcholením jeho snahy bolo zakončenie Milika, ktorý bol v 92. minúte na päťke úplne sám pred Alissonom, ten ho ale neskutočným štýlom vychytal. Nebyť jeho zákroku, Liverpool by so siedmymi bodmi putoval do play-off Európskej ligy…

ALISSONOV ZÁKROK NA HRANICIACH MOŽNOSTÍ

Tottenham mal cestu ešte komplikovanejšie, pretože v úvodnom (a podľa mnohých kľúčovom) vystúpení neudržali v Miláne tesné vedenie a gólmi v 86. a 92. minúte si nechali zobrať všetky body. Následne prehral s Barcelonou a len remizoval s PSV. Jediný bod po troch kolách a 5-bodová strata na druhý Inter. Takmer neriešiteľná situácia. Spurs ale následne dokázali gólmi z posledných minút udolať PSV aj Inter a v poslednom kole mali všetko vo svojich rukách. Barcelona mala 13 bodov, PSV 1. Oni a Inter po siedmych, pričom mali lepšie vzájomné zápasy. Malo to ale háčik – Inter čakal domáci zápas proti PSV, Kohúti šli na Camp Nou. Prehrávali, no aspoň vyrovnali. A to im stačilo, pretože Inter nedokázal potvrdiť úlohu jasného favorita! Tiež len remizoval.

Následne Liverpool prešiel cez Bayern a Porto, Tottenham cez Dortmund a Manchester City. A semifinále zrejme netreba rozmazávať – obaja pred výkopom druhého dejstva potrebovali na postup streliť o tri góly viac, ako ich súper… Impozantné!


Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.

Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *