Fenomenálny Alisson: Jého séria nepriestrelnosti začína byť nekonečná!

26-ročný brankár Liverpoolu, ktorého priviedol z rodnej Brazílie do Európy AS Rím, rozhodne patrí medzi TOP brankárov súčasnosti. Svedčia o tom nielen jeho fantastické čísla z Premier League, ale aj počínanie si na juhoamerickom šampionáte.

Aj vďaka nemu dokráčala Brazília už do finále domáceho šampionátu, keď na ňu nevyzrel ani Messi a jeho Argentína. Výsledok 2:0 a góly Firmina s Jesusom Gabrielom posunuli Kanárikov do boja o zlato proti zatiaľ neznámemu súperovi (buď to bude Čile alebo Peru).

Čo je však na tom také impozantné? Mnohí si určite nevšimli a neuvedomili, že Brazília ešte na šampionáte neinkasovala (ak teda nepočítame penaltový rozstrel proti Paraguaju). No Alisson Becker sa môže pochváliť ešte dlhšou sériou bez inkasovaného gólu. Tá činí aktuálne už 846 minút, čo je viac než deväť zápasov.

Na šampionáte ho neprekonali hráči Bolívie, Venezuely, Peru, Paraguaju ani Argentíny, pričom jeho séria už predtým odštartovala štyrmi čistými kontami. To prvé zaznamenal v semifinálovej odvete LM proti Barcelone, nadviazal na ne v Premier League proti Wolverhamptonu, vo finále LM proti Tottenhamu a neprekonal ho v priateľskom zápase ani Honduras. Posledným, kto ho pokoril, bol teda Salomon Rondon z Newcastle United v 54. minúte 37. kola Premier Leauge.

Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.

Zdroj|Foto: Twitter