Dubnica aj bez “hviezd” vyhrala: Premiérovo o triumfe rozhodol odchovanec Vaculík! (VIDEO)

FK Dubnica počas leta prišla o svojho kapitána Mateja Jakúbka, ktorý zamieril do Trnavy, za ktorú nastúpil hneď aj v predkole Európske ligy. Okrem neho však tím opustilo viacero hráčov, pričom veľmi citeľný môže byť odchod najlepšieho strelca Miladina Vujoševića. Naopak, zopár nových mien na Považie zamierilo, dosť sa očakáva napríklad od dnes už 31-ročnného odchovanca Mareka Kuzmu, ktorý od odchodu z Dubnice strieľal góly napríklad v bulharskej Varne, Myjave, krátko pôsobil aj v Poľsku a naposledy v Seredi.

Nebol to však Kuzma, kto rozhodol o cenných troch bodoch pre Dubnicu. Jediný gól zápasu strelil v 58. minúte 22-ročný dubnický odchovanec Matej Vaculík vydarenou, a zrejme najmä nečakanou, strelou z viac ako dvadsiatich metrov. Pre Vaculíka to bol vôbec prvý profesionálny gól v drese Dubnici. A keďže z iných príležitostí gól nepadol, Dubnica na rozdiel od uplynulej sezóny, keď s Bardejovom doma o výhru prišla v poslednej päťminútovke, tentokrát “uplatnila” heslo “Môj dom, môj hrad”. Mimochodom, po Jakúbkovi si kapitánsku pásku navliekol veleskúsený Dalibor Pleva.

V budúcom kole pocestujú Dubničania do Žiliny, kde na nich čaká rezerva slávneho celku spod Dubňa. Tá ešte v piatok najmä vďaka skvelému vstupu do zápasu prestrieľala favorizovanú domácu Banskú Bystricu 3:4. A v Dubnici sa bude hrať najbližšie v sobotu 3. augusta od 17:00, keď si domáci FK zmeria sily so Šamorínom.

Jediný gól zápasu

 Detaily zápasu si môžete pozrieť na tomto oficiálnom odkaze → TU ←
Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.

Zdroj|Foto: Futbalnet.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *