Dnešný duel DAC proti Senici pútal pozornosť: Takto vyzerá “multikulturalizmus” v praxi!

V minulosti sme sa často čudovali a hovorili o tom, že tam v tom zahraničí hrá za kluby veľa cudzincov. Na slovenských trávnikoch sa síce z času na čas nejaký objavil, no nebolo ich toľko. Postupne sa však mix národností stáva rutinou aj v našich končinách, pričom toto tvrdenie jasne potvrdil aj duel 21. kola Fortuna ligy medzi Dunajskou Stredou a Senicou.

Zápas medzi druhým a predposledným tímom súťaže mal byť jasnou zaležitosťou domácich, reallita však bola iná. Dunajská Streda napokon síce vyhrala, no až gólom z 97. minúty 1:0! O skóre je tak stále pred Žilinou. Kolo pred koncom základnej časti sa výrazne k postupu do skupiny o titul priblížila aj Sereď, ktorá vyhrala v Nitre, tá sa napokon musí uspokojiť so skupinou o záchranu rovnako ako Trenčín.

Vráťme sa však k spomínanému duelu Dunajskej Stredy so Senicou. Čím tak zaujal? Okrem iného tým, že sa na trávniku predstavili hráči až neskutočných sedemnástich národností! Okrem siedmych Slovákov, troch Chorvátov, dvoch Maďarov a dvoch Brazílčanov mali na ihrisku objavilo aj po jednom hráčovi z Česka, Ukrajiny, Švédska, Francúzska, Pobrežia Slonoviny, Nigérie, Guinei -Bissau, Beninu, Kapverd, Kolumbi, Panamy, Venezuely a Argentíny. Okrem toho šancu nedostali ešte dvaja hráči z Ghany, ktorí ostali celý duel na lavičke Senice.


Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *