Deň, keď sa rodia legendy: Čím je pre futbal výnimočný 5. február?

Dátum, ako každý iný – a predsa trošku odlišný. 5. február. Čím je pre futbal tak výnimočný? V tento deň sa narodili hneď tri veľké postavy svetového futbalu. Ak by sme ich postavili naraz na ihrisko, určite by vznikol jeden z najväčších a najslávnejších ofenzívnych trojlístkov všetkých čias. O koho sa jedná?
Či sa to niekomu páči alebo nie, ako prvého musíme spomenúť možno najlepšieho futbalistu všetkých čias. 5. februára 1985 sa na ostrove Madeira narodil milovaný i nenávidený Cristiano Ronaldo. Muž, ktorý sa pýši piatimi trofejami Ballon d´Or ako jeden z dvoch ľudí na celej planéte. Muž, ktorý behom deviatich rokov v Reale Madrid prekonal snáď všetky gólové rekordy najslávnejšieho klubu všetkých čias a muž, ktorý je aktuálne klenotom Juventusu. Ferfekcionista, ktorý trénuje tak tvrdo, ako málokto. A prečo? Chce byť jednoducho najlepší. V tomto roku oslavuje už svoje 34. narodeniny, no stále chce prekonávať rekordy. Proste Crisitano Ronaldo.

Druhý slávny futbalista, ktorý sa narodil 5. februára, len o sedem rokov neskôr, je rovnako milovaný a nenávidený … Neymar. Ikona svetového futbalu, ktorá je vzorom pre množstvo chlapcov, ktorý začínajú s futbalom. Podľa mnohých najväčší talent brazílskeho futbalu od čias Pelého. Už dnes má na svojom 60 presných zásahov za Brazíliu, viac ich majú len Ronaldo (62) a Pelé (77). Vzhľadom k tomu, že tento rok má opora PSG a najdrahší futbalista všetkých čias len 27 rokov, zrejme ich oboch tromfne. Mediálne jeden z najznámejších hráčov súčasnosti stále sníva o Ballon d´Or a nie je vylúčené, že sa mu to raz podarí. Aj napriek svojej genialite je však počas celej kariéry akoby prekliatím “dvojkou”. Najskôr v Barcelone za Messim, teraz ho podľa mnohých prevyšuje mladík Mbappé a k tomu sa narodil 5.2. – rovnako ako Ronaldo…

A do tretice veľké meno svetového futbalu a muž, ktorý sa stal v rokoch 2003 a 2004 (pred nástupom Messiho) hráčom roka v Argentíne. Mimochodom, bol v nej vzhľadom na nie práve optimálne výkony Messiho v reprezentácii dlho považovaný za miláčika argentínskeho publika. Jeho meno? Carlos Tevez. Tento rok oslávi svoje 35. narodeniny. Odchovanec slávnej Boca Juniors z nej odišiel v roku 2004, aby sa v roku 2015 do nej na jednu sezónu vrátil. Následne skúsil Čínu, no doslova si vyprosil návrat, hoci bol najlepšie zarábajúcim hráčom sveta! V Európe sa preslávil v drescoh Manchestru City i United, zahral si aj za Juventus, priviedol ho West Ham. Najlepší strelec Premier League 2010-11, trojnásobný najlepší futbalista Južnej Ameriky, hráč sezóny 2014-15 v Serie A a autor viac ako troch stoviek gólov vo všetkyćh súťažiach. Aj on prišiel na svet v magický deň – 5. februára…Páčil sa vám článok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.

Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *