De Bruyne rekordérom Premier League: Dokáže ho niekto vôbec prekonať?

Kevin de Bruyne síce v uplynulej sezóne dosť času strávil bez futbalu, teraz je ale opäť v plnej kondícii a pre Pepa Guardiolu je nepostrádateľným článkom stredovej formácie Citizens. A od nedele je aj novým rekordmanom súťaže.

Kevin de Bryne pomohol svojmu tímu na pôde AFC Bournemouth k výhre 1:3 dobrým výkonom, ktorý okorenil aj jednou gólovou asistenicou. Na tom by pochopiteľne nebolo nič zvláštne, ak by sa nejednalo o jubilejnú päťdesiatu v Premier League.

A ani na tom by nebolo nič až tak neuveriteľného, keby sa mu to nepodarilo v 123. zápase v elitnej anglickej súťaže. Tým prekonal doterajšieho rekordéra v tejto štatistike – Mesut Özil to totižto zvládol v 141 dueloch. Ďalšími v podarí sú podľa dostupných štatistík Eric Cantona (143), Dennis Bergkamp (146) a Cesc Fabregas (165).Ak sa však pozrieme na celkové štatistiky, tak aktuálne sa s päťdesiatimi prihrávkami delí len o 36. miesto. Ak by však do konca sezóny pridal ešte aspoň takých desať, čo v jeho prípade nie je nijak nereálne, mohol by atakovať TOP20. Suverénnym lídrom v asistenciách je Ryan Giggs, nasledujú ho Fábregas, Rooney a Lampard, ktorí prekonali stovkovú hranicu.Z aktívnych hráčov je lídrom David Silva (celkovo 7. s 85 asistenciami), nasleduje ho James Milner (celkovo 8./ s 83 asistenciami) a De Bruyne má pred sebou aj Ashleyho Younga, Christiana Eriksena, Leigtona Bainesa a Mesuta Ozila.


Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.


Zdroj: PremierLeague.com | Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *