Barcelonská mašina sa naďalej zadrháva: Aktuálne má na svedomí tieto negatívne superlatívy!

Kto by to bol povedal? V ostatných rokoch, a vlastne takpovediac celé desaťročia si FC Barcelona udržuje ohromný štandard. Pred touto sezónou konečne ukončila nekonečnú prestupovú ságu a posilnil ju aj Griezmann. Je faktom, že v úvode sezóny trápi Kataláncov menšia maródka, no to nie je výhovorka. Valverde a jeho zverenci si naposledy urobili hanbu v sobotu večer na pôde nováčika z Granady.
Na tom, že je to minimálne veľké prekvapenie, nemení nič ani fakt, že Granada sa vďaka tomu aspoň na pár hodín dokonca usídlila na čele La Ligy a po záverečnom hvizde bolo isté, že aspoň pár dní bude v tabuľke najhoršie tretia. Vráťme sa však k Barcelone a jej (začínajúcej?) kríze.

Po piatich kolách majú Katalánci na konte sedem bodov, čo im bude po víkende stačiť prinajlepšom na siedmu priečku. Šťastím Valverdeho družiny je fakt, že zďaleka stopercentné nie sú ani madridské veľkokluby, ktoré taktiež akosi pokrivkávajú. Mimochodom, naposledy začala Barcelona sezónu horšie ešte pred takmer tromi desaťročiami – v sezóne 1991/92 mala na konte po piatich zápasoch bilanciu 2-0-3. Napokon vtedy aj tak získala titul.Alarmujúca je už médiami neraz spomínaná bilancia na ihriskách súperov. Barca čaká na súťažný triumf u súpera od 23. apríla, keď vyhral 0:2 na pôde Alavésu. Odvety uplynulo päť mesiacov a predovšetkým sedem zápasov. Postupne si Barcelona neporadila vonku s Celtou Vigo, Liverpoolom, Eibarom, Bilbaom, Osasunou, Dortmundom a Granadou. Celkovo si v nich pripísala tri remízy a štyri prehry so skóre 4:13. Až päťkrát pritom neskórovala. A to sú štatistiky, aké v prípade Barcelony snáď nemožno nájsť ani raz v histórii.

A ešte jeden (ne)podstatný detail. Môže sa stať, že sa od vás odkloní forma, šťastena je proti a súperov brankár podá skvelý výkon. Ale mať dva strelecké pokusy do priestoru medzi tromi žrďami behom dvoch zápasov? To už je iná káva. Proti Dortmundu aj proti Granade to bolo po jednej strele. A to už sa nemožno vyhovárať na nejaký lazaret. V oboch zápasoch boli v základe Suárez aj Griezmann a Messi v nich aspoň striedal. V Dortmunde naskočil v 58. minúte, v Granade v 46. minúte. Stredová formácia i defenzíva boli prakticky v najsilnejšom zložení. Tentokrát sa spasiteľom nestal ani 16-ročný Fati.

Takže kde je chyba? Medzi rečou treba pochváliť aspoň výkony na Camp Nou, odkiaľ si Betis aj Valencia odviezli debakle 5:2. Doma si mimochodom Barcelona drží 12-zápasovú víťaznú šnúru, ktorá odštartovala po februárovej remíze proti Realu v Copa del Rey! Takže že by bolo problémom hrať u súperov? Je v tom až taký veľký rozdiel? Je to len dielom náhody alebo mimo Camp Nou sa Barcelončania necítia vo svojej koži?Alebo je to aj o Suárezovi, ktorému sa vonku až tak nedarí, a predovšetkým v LM drží už 20-zápasový pôst na ihriskách súperov?Len dodám, že najbližšie sa Katalánci predstavia na domácom trávniku už v utorok proti Villarrealu a v nedeľu pre zmenu vycestujú na pôde Getafe, kde budú chcieť ukončiť katastrofálnu bilanciu zo súperových trávnikov…Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *