Bale prehovoril o budúcnosti: Kam povedú po sezóne jeho kroky?

Gareth Bale, najväčšia hviezda walešského futbalu a zároveň najlepšie zarábajúci hráč Realu Madrid, je v ostatnom období často terčom kritiky. V roku 2013 prišiel z Tottenhamu s nálepkou najdrahšieho futbalistu dejín, no nikdy nevyšiel spoza Ronaldovho tieňa. Ani v aktuálnej sezóne sa nestal lídrom Realu a navyše ho neustále limitujú zranenia.

Práve kvôli častému “pobytu” na listine zranených jeho štatistiky nie sú oslňujúcejšie. Inak, možno niektorí so mnou súhlasiť nebudú, je Bale stále extrémne nebezpečný hráč svetového kalibru. V 224 vystúpeniach, počas ktorých v drese Realu strávil na ihrisku necelých 13 000 minút, zaznamenal 102 gólov a ďalšich viac než 60 asistencii. Inak povedané, na jeden gól potrebuje v priemere 129 minút a na “bod” dokonca len asi 79. A to sú čísla vzbudzujúce rešpekt.

Čo s ním ale bude po sezóne? Čas skutočne letí a v lete Bale oslávi už 30. narodeniny. V metropole Španielska pôsobí už šesť sezón, presne toľko ako predtým na tottenhamskom White Hart Lane. Neraz ho médiá spájajú s návratom do Anglicka či dokonca priamo do Tottenhamu, pričom by podľa špekulácií mohol byť použitý ako súčasť výmeny za Dána Eriksena, prípadne samotného Harry Kanea.

To sú ale len špekulácie, podobne ako chýry o tom, že Gareth sa údajne nikdy nezžil s Madridom a španielskym spôsobom života. Vraj nechodí na “bežné” tímové večere, ktoré sa neraz konajú v “typickom” španielskom čase okolo 22. hodiny a aj po španielsky vraj veľa nevie. Kde je ale pravda? Ťažko povedať. Každopádne sám Bale pre známu televíziu Skysports jasne povedal, že by v Reale Madrid rád pôsobil nielen v budúcej sezóne, ale nebránil by sa ani ukončeniu kariéry v slávnom celku. Sám ale v tomto rozhovore dodal, že ak by mal vysedávať na lavičke a cítil by, že by bol nepotrebný, svoje rozhodnutie by prehodnotil a neváhal by prostredníctvom svojho agenta požiadať o kroky vedúce k prestupu, možno aj späť do Premier League (kde sa špekulovalo o záujme Manchestru United či Chelsea),

Zdroj: Skysports.com | Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *