Ani skvelý Digaňa nestačil: Dubnica padla, no naďalej kraľuje 2. slovenskej lige! (VIDEO)

Ani reprezentačná prestávka nezastavila dianie v 2. najvyššej súťaži, ba priam naopak. 8. kole prinieslo dva veľké šlágre, pričom ten najväčší sa hral v Poprade. Pod Tatry pricestovala Dubnica, ktorá trošku senzačne v úvodných siedmych kolách nestratila ani bod…

Skvelý Tomáš Digaňa v dubnickej bráne vychytal v tejto sezóne už tri čisté kontá a v ostatných troch kolách aj dva pokutové kopy. Mladý brankár čaroval aj v úvode zápasu v Poprade, keď vychytal dve tutovky domáceho tímu, ktorý bol pred sezónou pasovaný do role najväčšieho favorita súťaže.

V 14. minúte už však nedokázal vychytať Juniora Lopeza da Silvu a jednogólové vedenie Popradu platilo až do 65. minúty. Medzi 65. a 78. minútou však padli hneď štyri góly, po dva do každej siete. To v konečnom dôsledku znamenalo výhru Popradu 3.2, ktorý sa tak stal prvým premožiteľom Dubnice. Za tú sa po prvýkrát presadil aj Miladin Vujoševič, ktorý bol v uplynulej sezóne najlepším strelcom. V prvých kolách však nebol na súpiske, postupne však naberá zápasovú prax a pre Dubnicu je to skvelou správou. Okrem neho sa presadil aj Marek Kuzma, ktorý prišiel na Považie práve ako náhrada za černohorského kanoniera.

Keď sme spomínali dva šlágre, ten druhý sa hral v Skalici. Ďalší z ašpirantov na postup privítal Banskú Bystricu, ktorá ťahala 6-zápasovú víťaznú šnúru. Aj v tomto prípade sa však radoval domáci tím, veď banskobystrická ofenzíva sa presadila jediný krát, keď korigovala na konečných 3:1.

Zostrih zápasu Poprad – Dubnica, ktoré sledovalo 1420 divákov

Na čele je tak aj po 8. kole Dubnica, ktorá má trojbodový náskok na duo Poprad – Banská Bystrica. V ďalšom kole na Považie pricestuje Skalica, ktorá je len v tesnom závese na 4. priečke.

Zdroj|Foto|Video: Futbalnet, Youtube, Streamable