Ani Guardiola, ani Klopp: Výber manažéra sezóny v Anglicku mnohých šokoval!

Anglicko do posledných okamihov sledovalo súboj Liverpoolu v ManCity o domáci titul, pričom sa očakávalo, že práve zástupcovia týchto klubov budú vládnuť aj anketám. Jednu im však vyfúkol chlapík, ktorého meno zďaleka nie je také známe.
Najlepším manažérom sezóny 2018/19 sa v Anglicku stal totižto 51-ročný Chris Wilder z druholigového Sheffield United! Muž, ktorý v tomto klube začínal pred tromi desaťročiami svoju hráčsku kariéru, sa sem v roku 2016 vrátil na manažérsky post. Hneď v úvodnej sezóne sa zaskvel tým, že ovládol so Sheffieldom tretiu ligu, minulý rok sa v druhej najvyššej súťaži umiestnil na solídnom 10. mieste a teraz ho z druhého miesta priviedol do Premier League! Sheffield United bol nasposledy medi elitou v sezóne 2006/07, keď ho od záchrany delilo horšie skóre o jediný gól. Na jeho úkor sa vtedy zachránil Wigan.

Pep Guardiola sa tak radoval aspoň z ocenenia pre najlepšieho manažéra Premier League, kde predstihol vo finálovej štvorci nielen Jurgena Kloppa, ale aj Mauricia Pochettina z Tottenhamu a Nuna Espinta Santa z Wolverhamtonu, ktorý v pozícií nováčika obsadil skvelú 7. priečku a s výnimkou Liverpoolu obral o body všetky tímy z TOP6!Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.

Zdroj: Skysports.com | Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *