Anglicko má na dosah unikátny výsledok: Toto sa ešte nikomu v histórii nepodarilo!

Anglický klubový futbal sa po rokoch španielskej nadvlády opäť dostáva do popredia. Za všetko hovoril fakt, že medzi osmičkou najlepších v LM boli všetky štyri anglické kluby, ktoré sa jej zúčastnili. A zároveň, zvyšné dva veľkokluby z “BIG6” boli vo štvrťfinále EL. Čas pokročil a my už poznáme účastníkov semifinálových bojov…

A anglická nadvláda pokračuje! Stále sú v hre štyri anglické celky, po dva v každej súťaži. A to nemusí byť stopka! Každý je totižto v inej dvojici a existuje predpoklad, že sa dočkáme dvoch anglických finále! A niečo také si história nepamätá!

Už niekoľkokrát sa podarilo v LM a EL (kedysi Pohár UEFA) tímom z nejakej ligy, že vo finálových zápasoch mali troch účastníkov. Štyroch ale nie. A šance nie sú mizivé, veď v EL sú Arsenal proti Valencii i Chelsea proti Frankfurtu papierovo “jasnými” favoritmi, v LM tiež nie sú Angličania v pozícii nejakých extra outsiderov. Prekvapivá semifinálová Tottenham vs. Ajax by mala v Londýnčanoch favorita, keby sa nepotýkali s neustálou absenciou viacerých hráčov, takto to bude zrejme 50 na 50. A na skvele hrajúci Liverpool čaká Barcelona. Tá síce dominuje v Španielsku a v LM taktiež netápa, no jej výkony sú dosť často závislé od Messiho, o čom sme sa presvedčili aj vo štvrťfinále proti ManUtd. Tam mal prsty vo všetkých štyroch góloch.

Angličania si pamätajú na dva “vlastné” finálové zápasy. Prvýkrát to bolo v roku 1972 v premiérovom ročníku Poháru UEFA, keď Tottenham zdolal v dvojzápase Wolverhampton, druhýkrát to bolo slávne moskovské finále LM z roku 2008, keď Manchester United vyhral na penalty s Chelsea.

Pre zaujímavosť, troch finalistov v jednej sezóne mali v minulosti:

  • 1979/80 – Nemecko
  • 1989/90 – Taliansko
  • 1994/95 – Taliansko
  • 1997/98 – Taliansko
  • 2015/16 – Španielsko

Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.

Zdroj: UEFA.com | Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *