… a zase ten Messi: Môže argentínska legenda aj za “zlyhanie” Coutinha?

V januári 2018 bola ukončená jedna nekonečná sága. No sotva utíchla a o Coutinhovej budúcnosti sa rozhodlo, rozbehla sa nová. 27-ročný brazílsky ofenzívny záložník Philippe Coutinho sa po odchode z Liverpoolu zdržal v Barcelone len jeden a pol roka a už hosťuje v Bayerne, kde má opciu na trvalý prestup. Čo ale za to môže? Alebo kto?
Fanúšikovia Barcelony Brazílčana vítali s nadšením a behom spomínaných osemnástich mesiacov si ho užili dosýta. Naskočil do 78 duelov a pripísal si na konte 21 gólov a 12 asistencií, čo nie je také zlé. Napriek tomu sa valila sčasti kritika naňho, sčasti na trénera, ktorý pre Coutinha “nenašiel” správne využitie a veľmi často ho staval na krídlo, kde predsa len nemohol využiť svoje silné stránky.O Coutinhovi a jeho pôsobení sa diskutovalo vo veľkom medzi odborníkmi, novinármi, fanúšikmi i bývalými alebo súčasnými hráčmi. S veľmi zaujímavým nározom prišiel aj Rivaldo, muž, ktorý na prelome tisícročí nastrieľal za Barcelonu behom piatich sezón rovných sto tridsať gólov. A jeho vyjadrenie sa hneď stretlo so súhlasom tých, ktorým sa Coutinho a jeho hra aspoň do istej miery páčili.

„Nie je jednoduché byť súčasťou tímu, kde je hviezdou Lionel Messi. Hra Barcelony sa celé roky točí okolo jeho osoby a všetka zodpovednosť ide na jeho hlavu. Neexistuje veľa hráčov, ktorí sú schopní sa po jeho boku presadiť a nájsť si svoje miesto. Nech robíte čokoľvek, vždy budete v jeho tieni,“ vyjadril sa na adresu fungovania Barcelony legendárny Brazílčan. Ten uznáva, že Messi je absolútne výnimočnou postavou, no jednohlasne tvrdí, že trošku viac priestoru by si zaslúžili aj iní hráči.A zrejme s ním treba súhlasiť. Predsa len, prakticky všetky štandardné situácie zahráva Messi, všetky akcie idú cez Messiho. Argentínska legenda hrá prím nielen na trávniku, ale je známe, že má slovo aj v kabíne a dokonca údajne aj pri vyberaní posíl atď. Ak chcete teda hrať za Barcelonu, musíte sa zmieriť s tým, že dokedy v nej bude Messi, budete v jeho tieni a budete ho musieť rešpektovať. Zároveň s ním budete porovnávaný, pričom je nemožné sa mu rovnať. Šťastím klubu je, že ho má, no zároveň jeho prítomnosť a blížiaci sa koniec vyvolávajú “existenčné” otázky.Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.


Zdroj|Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *