7 prekvapujúcich faktov, ktoré ste o PL 2018/2019 možno netušili!

Sezóna 2018/19 sa nám chýli ku koncu, no stále nie sú známe odpovede na najzásadnejšie otázky. Nepoznáme meno šampióna, mená účastníkov LM a ani tretieho zostupujúceho. Rovnako tak nevieme ani meno kráľa strelcov, a to ani zďaleka. Teraz sa však pozrieme na päť faktov, ktoré sú taktiež celkom zaujímavé.

1. Aj keby už Liverpool nezískal v posledných dvoch kolách ani bod, bol by rekordmanom v počte bodov vicemajstra Premier League. Na konte ich má už 91. Doterajším “neslávnym” držiteľom tohto ocenenia je Manchester United, ktorému v sezóne 2011/12 nestačilo na titul 89 bodov, keďže majstrovská Chelsea mala o osem gólov lepšie skóre.

2. Huddersfield je suverénne najhorším tímom aktuálneho ročníka, veď dve kolá pred koncom stráca na predposledný Fulham 12 bodov, od záchrany ho delí priepastných 21 bodov. Z ostatných 23 kôl má bilianciu 1-1-21. Aktuálne má 14 bodov a je tak druhým najhorším tímom v histórii súťaže. Menej ich získalo len Derby v sezóne 2007-08, a to 12. Najbližšou métou pre Huddersfield je 15-bodová méta, ktorú dosiahol Sunderland (2005-06).

3. Po 36. kole sú v súťaži tri tímy, ktoré vyhrali všetky zápasy, počas ktorých viedli po prvom polčase. Prvým z nich je Liverpool, ktorý zatiaľ dotiahol všetkých 19 takýchto zápasov k víťaznému koncu, ďalšími sú Leicester (7 zápasov) a tretím paradoxne o záchranu bojujúci Cardiff. Ten po polčasovom hvizde viedol len trikrát, no vždy sa napokon radoval aj po hvizde záverečnom.

4. Aktuálne najlepší strelec súťaže – Mohamed Salah strelil o gól viac ako celý Huddersfield (21 vs. 20). Na úrovni najslabšieho celku súťaže sú aj 20-góloví Sergio Aguero a Sadio Mané.

5. O Ligu majstrov bojujúci Arsenal je aj po 36. kole tímom, ktorý ako jediný nedokázal udržať na ihriskách súperov čisté konto. Poslednú možnosť bude mať v poslednom kole na pôde Burnley.

6. Arsenal a Tottenham sú jediné tímy, na ktorých zápasoch vždy padol aspoň jeden gól. Naopak, Newcastle je zase jediný tím, na ktorého zápase nepadlo ani raz viac ako päť gólov.

7. Tottenham si dlho držal pozíciu najúspešnejšieho tímu na ihriskách súperov. Po 13 zápasoch mal vonku bilanciu 11-0-2. Odvtedy však prehral päť zápasov v rade a svoju negatívnu bilanciu môžu pretrhnúť už len na pôde Bournemouthu.


Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.


Zdroj|Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *