7 Faktov o Neymarovi: Toto ste o brazílskej superstar možno netušili!

Neymar je jedným z najpopulárnejších futbalistov súčasnosti. Svoje meno si získal vďaka skvelej futbalovej technike, tú však často prekrýva “herecké” umenie hodné Oscara a v neposlednom rade rôzne kauzy a špekulácie. Aj taký hviezdny hráč ale skrýva “tajomstvá”, ktoré možno viacerí o ňom nevedia.7 faktov o Neymarovi

  1. Už ako 19-ročný sa stal otcom. Na rozdiel od Ronalda či Messiho však jeho fotky so svojim synom príliš nevidno. Taktiež nie je známe ani meno matky, hoci podľa neoverených informácií je za ňu často označovaná o šesť rokov staršia žena.
  2. V roku 2010 sa Neymar mohol sťahovať do Anglicka. O vtedy len 18-ročného mladíka sa zaujímal mimo iných aj West Ham, ktorý ponúkol Santosu za “zázračného” mladíka 15 miliónov libier. Tie napokon vedenie po niekoľkých dňoch zamietlo.
  3. Hoci v kalendárnom roku 2019 ešte neskóroval v národnom drese, na konte má za Brazíliu už 60 presných zásahov. Viac ich majú na konte len Pelé (77) a Ronaldo (62).
  4. Neymar bol často označovaný za nového Pelého, pričom týchto dvoch futbalistov spájalo aj číslo 10 na drese Santosu. Ich pôsobenie v klube oddeľovalo ale viac ako 40 rokov.


  5. Hoci v Barcelone strávil len štyri sezóny, počas ktorých bol (pochopiteľne) v tieni Lionela Messiho, nastrieľal za klub solídnych 105 gólov a je tak 15. najlepším strelcom v histórii klubu. Vrámci Ligy majstrov mu dokonca patrí tretia priečka, len štyri góly za Rivaldom. Na konte má v LM teda napríklad o jeden gól viac ako Luis Suárez.
  6. Neymar sa podobne, ako milióny brazílskych chlapcov, miloval loptu a všetky druhy futbalu. Ešte ako 14-ročný striedal tréningy futbalu s futsalom, a dokonca údajne veľmi rád hrával aj plážový futbale. Až ako 15-ročný sa definitívne rozhodol pre futbal, ktorý bol jedinou reálnou možnosťou, ako sa svojou záľubou skutočne živiť.
  7. Neymar je často terčom zákrokov zo strany súperovej defenzívy. Na MS 2018 bol proti Švajčiarsku faulovaný viackrát, ako ktorýkoľvek iný futbalista na MS vrámci 21. storočia


TOP KÚSKY NEYMARA → TUPáčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.


Foto|Zdroj: Sportslens, Skysports, Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *