10 prekvapujúcich štatistík z Premier League: Aj toto priniesla uplynulá sezóna!

Triumf Manchestru City pred nezlomným Liverpoolom, “boj” o ukončenie sezóny mimo TOP4 či kraľovanie Aubameyanga, Salaha a Maného v tabuľke strelcov. To boli najskloňovanejšie témy záveru Premier League. Tá ale priniesla aj iné zaujímavosti či štatistiky, ktoré vás možno prekvapia.
Burnley ovládlo štatistiku postavení mimo hry

Je pochopiteľné, že väčšinu ofenzívnych štatistík opanovali Citizens a Liverpool. Túto však na prekvapenie nie. A dokonca ani iný z TOP klubov. Hráčov Burnley nachytali v “ofsajdoch” celkovo 106 krát, a teda ako jediní prekročili stovkovú hranicu. Druhý s 98 ofsajdmi skončili hráči Citizens, za nimi paradoxne ďalšie tímy z chvostu tabuľky – Brighton a Fulham!

Žlté karty neboli výsadou slabších

Faulovanie za každú cenu a následné fasovanie žltých kariet sa očakáva skôr od slabších tímov. V PL tomu ale tak celkom nebolo. “Víťazmi” sa so 77 žltými napomenutiami stali hráči Watfordu, no nad sedemdesiatkovú hranicu sa dostali aj ďalšie tri tímy – okrem Burnley aj Arsenal a Manchester United!

Neaktívny Arsenal

Medzi dominanty silných tímov patrí aj prevaha v počte streleckých pokusov. Na prvých piatich priečkach sa objavili giganti, lídrom bolo Citizens. No Arsenal, zvyšný tím z “BIG6” celkovo vystrelil “len” 467 krát, čo mu stačí až na 11. miesto. Predčil ho napríklad aj Southampton alebo Crystal Palace.

Hráči Chelsea ovládli štatistiky prihrávok

Najviac prihrávok spomedzi tímov si pripísali tradične zverenci Pepa Guardiolu. Medzi jednotlivcami sa však museli všetci skloniť pred Jorginhom z Chelsea, pričom v TOP6 boli aj ďalší traja jeho spoluhráči – Azpilicueta, Luiz a Rudiger.

“Žltí” Gréci

Grécko nepatrí medzi krajiny, ktoré by mali v Premier League nejako veľa svojich reprezentantov. To im ale nezabránilo v tom, aby sa hneď dvaja Gréci nedelili o 2. miesto v počte žltých kariet – Holebas z Watfordu i Sokratis z Arsenalu ich videli po 12 krát. Predstihol ich len Capoué (14).

Severolondýnske “dvojičky”

Arsenal a Tottenham sú jednými z najväčš==ich rivalov v súˇatži, no tentokrát si aspoň raz môžu podať ruky. Práve tieto tímy ako jediné počas celej sezóny nezaznamenali remízu 0:0. Zaujímavé ale je, že práve Tottenham je zároveň “kráľom” jednogólových výsledkov – jediný presný zápas totižto rozhodol až 11 ich stretnutí.

Nenápadný Martin Dúbravka

Slovensko má žiaľ v tejto súťaži len jediného zástupcu, no ten sa nemá za čo hanbiť. V bráne Newcastle United nevynechal ani jednu minútu a vychytal 11 núl! Vďaka tomu sa umeistnil v tejto štatistike na 6. mieste, pričom za sebou nechal aj také pojmy, akými sú David de Gea, Rui Patricio, Joe Hart či Bernd Leno.

Chris Wood

Jediný Novozélanďan v súťaži ovládol suverénnym spôsobom jednu štatistiku, o ktorej už bola reč. Na rozdiel od iných špičkových útočníkov mu totižto robilo značný problém vyhýbať sa ofsajdovým pascám. Nachytal sa do nich až 53 krát, druhého Glenna Murraya zanechal za sebou o 15 ofsajdov, najlepší strelci súťaže sa mu vyrovnali sotva z polovice…

Liverpool – aspoň v niečom najlepší

Srdcia mnohých fanúšikov si aj v tejto sezóne získal neúnavný boj The Reds o titul, opäť to ale nevyšlo. Jedným z plusov Klopových zverencov bol ale aj fakt, že ako jediní ani raz nevideli červenú kartu. Šesť tímov, vrátane Citizens videlo práve jednu, rekordér Leicester až päť.

Liverpool a spol. – ešte raz

Liverpool sa môže spoločne s Leicestro a Cardiffom pochváliť ešte jednou štatistikou. Sú to jediné tímy, ktoré počas celej sezóny ani raz neprišli v druhom polčas o vedenie po prvom dejstve. Cardiff však viedol cez polčas len 4 krát, Leicester 7 krát, no Liverpool až 21 krát!Páčil sa vám príspevok a ešte nie ste fanúšikom stránky Futbalinak.sk? Zmeňte to hneď teraz >>> TU<<<.

Zdroj: Premierleague.com | Foto: Twitter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *